Система Orphus

Літературні читання, присвячені творчості письменника-земляка Л.І. Глібова

5 березня 2017 року виповнюється 190 років від дня народження українського байкаря Л.І. Глібова, уродженця Полтавщини.

 

Це ім’я пам’ятне кожному з дитячих років. Бо саме він приносив радість малятам своїми пісеньками, віршами, прислів’ями, цікавими загадками. Потім став відомим школярам як байкар, про якого Іван Франко писав: “Глібов, обік Гребінки, найкращий український байкопис”. Його перу належить понад 100 оригінальних байок.

Леонід Іванович увійшов в українське письменство і як поет-лірик, у скарбниці якого неперевершена поезія “Журба”, що стала піснею завдяки М.Лисенку.

Чимало зробив Глібов і для українського культурного поступу: видавав двотижневик “Чернігівський листок” російською і українською мовами, створив “Товариство, кохаюче рідну мову”.

“Працюючи, не знав ти зради;

Із шляху певного тебе не відхилив

ні острах, ні життя принади”, - писав український поет В.Самійленко про Глібова.

Пам’ять про видатного байкаря залишається у свідомості нових поколінь.

Саме про це йшла мова на літературних читаннях, які пройшли 2 березня 2017 року на базі Полтавської обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей ім.А.С.Макаренка (директор Шульга В.І.). Школярі цього закладу під керівництвом молодого учителя української мови і літератури Панасенко Я.В. підготували цікаву інформацію про байкаря, читали його вірші, інсценізували байки.

Ініціатором цього заходу був Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім.М.В. Остроградського.

Учасниками цього дійства були вчителі української мови і літератури області, які перебувають на курсах підвищення кваліфікації вчителів.

Додаткова інформація

  • Автор (-и): О.П.Коваленко

 


 Copyright © 2001-2017, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2017, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.