Система Orphus

Методичні діалоги «Професійний розвиток методиста в сучасному освітньому просторі»

24 лютого 2017 року в ПОІППО ім. М. В. Остроградського відбулася творча зустріч у формі методичних діалогів методистів з питань початкової освіти ММК, РМК, НМЦ та новостворених освітніх осередків при ОТГ з проблеми «Розвиток професійної компетентності методиста в сучасному освітньому просторі», де розглядалися актуальні питання щодо розвитку професійної компетентності методиста та вчителя початкових класів в процесі освітніх реформ.

 

В умовах, коли змінюється освітня стратегія, професійна компетентність методиста набуває надзвичайної актуальності. А це першочергово підвищує вимоги до подальшого вдосконалення його професійних компетенцій у методичній діяльності. Адже необхідною умовою сьогодення є не лише глибокі знання у професійній сфері та високий рівень освіченості, а й постійне поповнення та поновлення знань, високий рівень професіоналізму.

Сучасне динамічне середовище потребує підготовки фахівців, здатних адаптуватися до його особливостей, працювати за умов, коли інформація оновлюється з небаченою раніше швидкістю. Це потребує зміни пріоритетів у сфері освіти, теоретичної і методичної підготовки кадрів до реалізації компетентнісного підходу в системі педагогічної освіти. Саме тому система методичної роботи повинна динамічно реагувати на нові тенденції, прогнозувати їх майбутнє і допомогти вчителю в його професійному зростанні.

Учасники зустрічі проаналізували ідеї Концепції нової української школи, обговорили проблеми початкової освіти сьогодення, визначили роль і місце методиста в процесі запровадження нових освітніх реформ, адже шлях професійного розвитку – це поступове, складне і далеко не завжди лінійне сходження. Професіоналізм, безумовно, приходить не тільки з досвідом, він залежить від багатьох різних факторів: особистих здібностей; мотивації до роботи, її змісту; умов життя; впливу колективу тощо. Однак цілеспрямоване, правильно організоване робота відіграє у становленні, формуванні професіонала неабияку роль.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): М.П.Крилевець

 


 Copyright © 2001-2017, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2017, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.