Система Orphus

Регіональна науково-практична конференція «Х Менделєєвські читання»

Відповідно до плану роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського на 2017 рік 22 лютого на базі кафедри хімії та методики викладання хімії Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка відбулась регіональна науково-практична конференція «Х Менделєєвські читання». Із вступним словом до присутніх звернулись проректор з наукової роботи, кандидат географічних наук Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Шевчук Сергій Миколайович, декан природничого факультету, доктор педагогічних наук, професор Гриньова Марина Вікторівна й завідувачка кафедри хімії та методики викладання хімії доктор педагогічних наук, професор Шиян Надія Іванівна.

 

Пленарне засідання конференції відбувалось за трьома секціями: «Становлення та розвиток хімічної науки і промисловості на Полтавщині» (модератор Шинкаренко Валентин Іванович – кандидат хімічних наук, доцент, доцент кафедри хімії та методики викладання хімії ПНПУ імені В.Г. Короленка); «Хімічна наука: сучасність, досягнення та перспективи» (модератор Самусенко Юрій Васильович – кандидат хімічних наук, доцент, доцент кафедри хімії та методики викладання хімії ПНПУ імені В.Г. Короленка); «Методика навчання хімії у вищій та загальноосвітній школі» (модератор Шиян Надія Іванівна – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри хімії та методики викладання хімії ПНПУ імені В.Г. Короленка під час яких присутні презентували свої наукові статті.

Для присутніх учителів хімії, науковців та студентів природничого факультету ПНПУ імені В.Г. Короленка в рамках роботи конференції були організовані круглі столи «Становлення та розвиток хімічної науки на Полтавщині» (модератор Шинкаренко Валентин Іванович – кандидат хімічних наук, доцент, доцент кафедри хімії та методики викладання хімії ПНПУ імені В.Г. Короленка) та «Проблеми та перспективи хімічної освіти» (модератор Шиян Надія Іванівна – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри хімії та методики викладання хімії ПНПУ імені В.Г. Короленка).

У процесі обговорення учасники конференції окреслили проблеми сучасної шкільної хімічної освіти на етапі оновлення змісту освіти, виокремили особливості сучасних підручників з хімії для учнів 7,8-х класів, обговорили діючі програми з хімії для 7-9 класів за новим стандартом освіти та оновлені програми для 10-11 класів (рівень стандарту), проект типового навчального плану для учнів 10-11 класів, майбутнє міжнародне моніторингове дослідження “PISA – 2018”.

Результатом роботи конференції став збірник наукових статей учасників заходу.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): В.І.Бур'ян

 


 Copyright © 2001-2017, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2017, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.