Система Orphus

Про експертизу проектів підручників для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів під час конкурсного відбору проектів підручників

21 грудня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського кафедрою методики змісту освіти було проведено навчання для освітян області, які забезпечуватимуть експертизу проектів підручників для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів під час конкурсного відбору проектів підручників.

 

Роботу зібрання розпочала проректор із навчальної роботи ПОІППО Кравченко Тамара Олексіївна, яка у своєму короткому виступі наголосила на необхідності створення нових підручників для загальноосвітніх навчальних закладів та їх відповідності викликам сучасності.

Основними тезами виступу проректора з наукової роботи ПОІППО Клепка Сергія Федоровича стала акцентація на організації навчання експертів, адже на їх долю випадає найвідповідальніша місія – сприяти підвищенню якості освіти загалом. Також виступаючий наголосив, що експерти мають бути вимогливими, критичними і справедливими. Цікавим стало наведення прикладів щодо особливостей системи підручникотворення в Польщі.

Під час зібрання відповідальною в Полтавській області за інструктаж – завідувачкою кафедри методики змісту освіти ПОІППО Буйдіною О.О. – присутніх було ознайомлено з особливостями здійснення цьогорічної експертизи заявлених на конкурс підручників: нормативною базою для проведення експертизи проектів підручників, орієнтовною послідовністю дій при здійсненні експертизи проектів підручників та вимогами до експертних висновків, інформаційним наповненням сайтів Інституту модернізації змісту освіти, Інституту педагогіки НАПН України, ПОІППО ім. М.В. Остроградського з проблеми експертизи проектів підручників.

Завантажити презентацію

Усі бажаючі додатково можуть ознайомитися з відповідними матеріалами за посиланнями:

  • Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського: http://poippo.pl.ua/
  • Інститут педагогіки НАПН України http://undip.org.ua/ep/index.php
  • Інститут модернізації змісту освіти http://www.imzo.gov.ua/pidruchniki/konkursniy-vidbir-proektiv-pidruchnikiv-dlya-uchniv-9-klasu-znz/
  • Електронний репозитарій підручників http://ua.lokando.com/
  • www.epodreczniki.pl

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): О.О.Буйдіна

 


 Copyright © 2001-2017, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2017, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.