Система Orphus

Науково-практичний семінар «Формування громадянської компетентності особистості засобами сучасної освіти»

7 грудня 2016 року в Полтавському юридичному інституті Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого було проведено науково-практичний семінар «Формування громадянської компетентності особистості засобами сучасної освіти». Фундаторами цього заходу виступили Полтавський юридичний інститут та Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського. У семінарі взяли участь методисти правознавства районних (міських) методичних кабінетів (центрів), керівники районних (міських) методичних об’єднань учителів правознавства, представники об’єднаних територіальних громад, вчителі та учні шкіл м. Полтави та Полтавського району.

 

Із вітальним словом до учасників семінару звернулися В. М. Божко – доктор юридичних наук, професор кафедри кримінального та адміністративного права та процесу Полтавського юридичного інституту та І. О. Міщенко – методист відділу гуманітарних дисциплін Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського. Вони наголосили на тому, що такі зустрічі стали вже традиційними і є важливими як для учнів, так і для вчителів, оскільки формування громадянської компетеності, розвиток правової освіти і правової культури є актуальними в сучасній Україні.

Програма науково-практичного семінару складалася з двох частин: теоретичної і практичної. У першій частині з промовами виступили: С. О. Лебеденко, доцент кафедри гуманітарних та соціально-економічних дисциплін – «Громадянська компетентність як умова успішності особистості» та Владислав Васько, голова ради студентського самоврядування – «Полтавський юридичний інституту Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого: будні і свята».

Цікавою була друга частина – практична, яка складалася з майстер-класу «Судове красномовство як умова успішної адвокатської діяльності» (керівник А. А. Бражник, кандидат юридичних наук, асистент кафедри кримінального та адміністративного права та процесу ПЮІ, студенти ІІІ курсу Наталія Тарасенко, Олена Кашуба, Ірина Россохата),експрес-майстерні «Таємниці та можливості судової експертизи» (керівник О. А. Панасюк, асистент кафедри кримінального та адміністративного права і процесу ПЮІ) та міні-тренінгу «Як захистити права споживачів при купівлі товарів» (керівник А. Р. Шимко, кандидат юридичних наук, асистент кафедри цивільного, господарського та екологічного права ПЮІ).

Після цікавої і плідної роботи учасники науково-практичного семінару мали можливість оглянути приміщення інституту, ознайомитися з умовами навчання й проживання студентів. Із великим задоволенням і цікавістю вчителі й учні оглянули експозицію стінних газет на логічну тематику,  підготовлених студентами І курсу Полтавського юридичного інституту.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): І.О.Міщенко

 


 Copyright © 2001-2017, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2017, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.