Система Orphus

Відбулося чергове засідання Школи інклюзивної освіти

Із метою розвиток інклюзивної компетентності педагогічних працівників Полтавської області17 червня 2016 року на базі Міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів м. Полтава відбувся постійно діючий навчальний тренінг «Школа інклюзивної освіти».

 

У тренінгу взяли участь 37 педагогічних працівників, які працюють з дітьми з особливими освітніми потребами. Основні завдання заходу – поглибити теоретичні знання учасників щодо принципів організації роботи з дидактичним матеріалом для розвитку дрібної моторики та пізнавальних процесів у дітей з особливими освітніми потребами; сформувати навички організації адаптивного середовища в умовах інклюзивного навчання.

У рамках заходу Куземенська Руслана, психолог Міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів ознайомила учасників з особливостями візуалізації навчального матеріалу, який є одним із способів підвищення ефективності і розвитку навчальних здібностей дітей з особливими освітніми потребами.

Про альтернативні форми комунікації дітей із затримкою мовного розвитку повідомила присутнім Теслюк Вікторія, логопед Міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

Стеблянко Марина, методист Міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів наголосила на головних аспектах роботи з батьками дітей з особливими освітніми потребами, які спрямовані на підтримку, консультування та корекцію відносин у сім’ї.

Лисенко Марина, директор Міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів акцентувала увагу на тому, що мета діяльності Центру спрямована на розвиток та коригування порушень розвитку дитини-інваліда, навчання її основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення передумов для інтеграції у суспільство.

Принципи організації та роботи з дидактичним матеріалом для розвитку дрібної моторики та пізнавальних процесів у дітей визначила Хорошева Тетяна, методист центру практичної психології та соціальної роботи ПОІППО ім. М.В. Остроградського.

Калініченко Ірина, к.п.н., доцент кафедри педагогічної майстерності ПОІППО ім. М.В. Остроградського звернула увагу на те, що з метою корекції первинних і вторинних порушень у дітей з особливими освітніми потребами необхідно проводити заняття із формування навичок соціально-побутового орієнтування в умовах інклюзивного навчання загальноосвітнього навчального закладу.

Запорукою успішної реалізації інклюзивного навчання є мультидисциплінарна команда фахівців, які забезпечують освітній, соціально-психологічний та корекційно-реабілітаційний супровід дитини з особливими освітніми потребами. Щоб переконати у цьому педагогів нашої області ми намагаємося демонструвати це на власному прикладі спільної взаємодії Полтавського обласного інститут післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського та Міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): І.О.Калініченко

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.