Система Orphus

Сучасні підходи до атестації дошкільного навчального закладу

Значна роль у визначенні ефективності роботи дошкільного навчального закладу відводиться державній атестації, яка спрямована на визначення ефективності роботи дошкільного навчального закладу відповідно до державних стандартів, результативності освітнього процесу, аналізу потенційних можливостей щодо вдосконалення діяльності.

Відповідно до роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського 9 червня 2016 року на базі Кременчуцького педагогічного коледжу ім. А.С. Макаренка відбувся круглий стіл для педагогів дошкільних навчальних закладів «Сучасні підходи до атестації дошкільного навчального закдаду». У заході взяли участь 23 педагога.

 

Мета заходу - розкрити специфіку та конкретні механізми реалізації державної атестації дошкільних навчальних закладів відповідно до наказу Міністерства освіти і науки, надати методичні рекомендації щодо складання робочої програми та проведення публічної презентації роботи ДНЗ.

До активної дискусії присутніх спонукав виступ методиста ПОІППО Тур Любов Анатоліївни, яка наголосила, що особлива роль відводиться управлінській майстерності фахівця відповідного органу освіти, який створює експертну комісію та розподіляє обов’язки. Щоб діяльність експертної комісії, яка здійснює атестаційну експертизу дошкільних навчальних закладів була об’єктивною, Тур Л. А. рекомендувала користуватися матеріалами посібника «Нормативно-методичне забезпечення державної атестації дошкільного навчального закладу» (зі змінами та доповненнями), який рекомендовано до використання рішенням колегії Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, протокол № 2/10 від 27.05.2015 р.

Методист відділу дошкільної, початкової та спеціальної освіти Пасяда Марина Ігорівна, радила виважено підходити до підготовки матеріалів атестації ДНЗ, оскільки постійно відбуваються зміни у нормативно-правовому забезпечені, у вимогах щодо діяльності дошкільних навчальних закладів та професійної компетентності педагогів.

Учасники круглого столу обговорили питання щодо створення публічної презентації роботи дошкільного навчального закладу, яка повинна мати порівняльно-аналітичний характер та включати в себе основні напрямки роботи закладу. Публічну презентацію важливо розмістити на сайті дитсадка, або продемонструвати на загальних батьківських збороах.

По завершенні заходу учасники отримали методичні рекомендації з даної теми та обмінялись враженнями.

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): М.І.Пасяда

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.