Система Orphus

Відбулося розширене засідання кафедри педагогічної майстерності

26 травня 2016 року було проведене розширене засідання кафедри педагогічної майстерностіПолтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського.

 

Зелюк В. В., кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри педагогічної майстерності, ректор ПОІППО ім. М. В. Остроградського акцентував увагу на важливості проблеми розвитку педагогічної майстерності педагогічних працівників, а саме через: упровадження проекту «Регіональні студії педагогічної майстерності», в основі якого лежить тренінгова система навчання освітян; Полтавську регіональну та 11 зональних шкіл новаторства керівних, науково-педагогічних і педагогічних працівників.

Калініченко І. О., кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогічної майстерності повідомила про підготовку обласного тренінгу «Школа інклюзивної освіти». Захід буде проведений 17 червня 2016 року на базі Полтавського міського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

Тренінг складатиметься з чотирьох блоків: робота з системою альтернативної комунікації; розвиток пізнавальних процесів у дітей з особливими освітніми потребами; соціально-побутове орієнтування дітей з особливими освітніми потребами; використання дидактичного матеріалу у роботі з дітьми з особливими освітніми потребами. До участі запрошуються соціальні педагоги, психологи та педагогічні працівники, які безпосередньо працюють з дітьми з особливими освітніми потребами.

Токаренко Н.М., методист кафедри педагогічної майстерності, розповіла про хід реалізації навчального проекту «Регіональні студії педагогічної майстерності» за І півріччя 2016 року. Термін дії проекту продовжено на 2016-2017 н. р. (Наказ ДОН від 09.02.2016 р. № 49 «Про продовження навчального проекту «Регіональні студії педагогічної майстерності»), розроблено план заходів на 2016-2017 рр., програму тренінгу «Розвиток дослідницьких умінь у дітей дошкільного віку» та дидактичні матеріали до нього, оновлено 4 програми тренінгів.

Відповідно до моніторингу потреб у навчанні (отримано 25 заявок на проведення тренінгів у 2016 р.). Учасниками тренінгу було 162 педагогічних працівника різних категорій: учителі початкових класів, практичні психологи, соціальні педагоги ЗНЗ, завідувачі ДНЗ, вихователі ДНЗ із 120 навчальних закладів 6 районів (Глобинського, Лубенського, Пирятинського, Великобагачанського, Гадяцького, Карлівського) і 2 міст (Лубни, Комсомольськ) Полтавської області.

Білик Надія Іванівна, кандидат педагогічних наук, професор кафедри педагогічної майстерності, розповіла про результати роботи П’ятої методичної студії за темою «Міжрегіональна співтворчість шкіл новаторства Полтавщини та Кіровоградщини», яка сприяла співтворчості керівних, науково-педагогічних і педагогічних працівників Полтавської та Кіровоградської РШН та Міжрегіонального центру педагогічної освіти «Новатор» (була укладена угода про співпрацю Полтавського та Кіровоградського ОІППО); популяризації інноваційного досвіду керівників ЗНЗ Полтавщини та Кіровоградщини. Учасниками студії відмічено: позитивний досвід упровадження смарт-технологій і хмарних технологій у навчально-виховний процес ліцею Кременчуцького педагогічного коледжу імені А. С. Макаренка; інформаційне забезпечення загальноосвітнього Цукрозаводського НВК Кіровоградської області; результати участі у Всеукраїнському експерименті «Модульно-цільове проектування дидактичних одиниць у навчальному процесі гімназії: регіональний аспект» гімназії № 5 імені Тараса Шевченка м. Кременчука.

Учасники студії ознайомилися з 12 відеокастами керівників ЗНЗ, які представляли координатори регіональних шкіл новаторства Полтавщини та Кіровоградщини. Відеокаст дав можливість побачити особистість керівника та інноваційний досвід шкіл, реалізацію цікавих новаторських ідей.

Костогриз А. М., координатор ЗШН-10 керівних, науково-педагогічних і педагогічних працівників, завідувач РМК відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Решетилівської РДА зазначила, що школи новаторства дають можливість практично застосовувати новації та зрощувати педагогів-новаторів, сприяти створенню персональних сайтів і блогів педагогічними працівниками регіону.

Зелюк В.В. відзначив продуктивну діяльність викладачів кафедри педагогічної майстерності із вищезазначених питань і спрямував на подальшу підготовку нових тренінгів з актуальних питань сучасної освіти.

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Н.І.Білик

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.