Система Orphus

Семінар-практикум «Прийоми формування медіаграмотності»

27 квітня 2016 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського пройшов семінар-практикум «Прийоми формування медіа грамотності».

 

Мета заходу - науково-методичне забезпечення впровадження медіаосвіти в навчально-виховний процес навчальних закладів області.

У семінарі взяли участь 35 освітяни Полтавщини, серед яких керівники навчальних закладів, методисти органів управління освітою районів та об'єднаних територіальних громад, практичні психологи, вчителі.

Відкриваючи роботу семінару ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського Віталій Зелюк зазначив, що основне завдання педагогів з промоції медіаосвіти полягає тому, щоб не лише опанувати її складні навички, але і стати мультиплікаторами цієї теми у громадах.

Програма семінару була побудована так, щоб всі учасники отримали користь та знання відповідні до очікувань, і саме з ідентифікації очікувань розпочиналося обговорення.

На семінарі виступили: Лариса Максименко (методист Центру інновацій та інформації ПОІППО) - про ідеї, методологію та процедури дослідницької роботи в школі, Катерина Муліка(завідувачка центру практичної психології і соціальної роботи ПОІППО) - з презентацією “Медіаграмотність на уроках суспільних дисциплін: посібник для вчителя” та вправами з аналізу медіаконтенту, Тетяна Устименко (к.псих.н., доцент, професор кафедри менеджменту освітиПОІППО) - з розробкою щодо залучення батьків до процесу медіаосвіти та формування медіакультури.

Попередні результати втілення експерименту з впровадження медіаосвіти представили фахівці з районів: Ірина Цеба (методист відділу освіти молоді та спорту Карлівської РДА) та Валентина Солодовніченко (методист районного методичного відділу освіти молоді та спорту Великобагачанської РДА).

Всі етапи семінару мали практичний інтерактивний характер, викликали жвавий інтерес та ґрунтовну дискусію.

Учасники семінару вирішили:

  1. Продовжити роботу “Школи медіаосвіти” на базі кафедри менеджменту освіти Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського в режимі обміну науково-обгрунтованим та методично-корисним матеріалом з питань медіаосвіти між навчальними закладами області.
  2. Поновлювати та надіслати учасникам базу інтернет-ресурсів, що містять важливі матеріали для впровадження медіаосвіти в систему роботи навчального закладу.
  3. Сприяти налагодженню регулярних обмінів кращими практиками з медіаосвіти.

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Т.А.Устименко

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.