Система Orphus

«Від самоврядування в школі до самоврядування в громаді» – під таким гаслом в Полтавському ОІППО відбувся круглий стіл до Дня місцевого самоврядування

2 грудня 2015 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбувся круглий стіл до Дня місцевого самоврядування «Від самоврядування в школі до самоврядування в громаді».


Віталій Володимирович Зелюк, ректор інституту, кандидат педагогічних наук, доцент, виступив модератором заходу.
За мету круглого столу було обрано об’єднання зусиль вчених, освітян, представників органів виконавчої влади та органів учнівського й студентського самоврядування міста та області задля окреслення перспектив розвитку самоврядування на Полтавщині, визначення шляхів залучення шкільної молоді до участі у суспільному житті та виховання у них активної життєвої позиції.
У заході взяли участь 34 учасники з районів (міст) Полтавської області.

Ключовими спікерами виступили Ірина Анатоліївна Дудка, експерт Полтавського регіонального офісу реформ; Микола Іванович Лахижа, доктор наук з державного управління, професор, перший заступник директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Полтавській області; Ігор Валерійович Козюра, доктор наук з державного управління, професор кафедри менеджменту ВНЗ Укоопспілки “Полтавський університет економіки і торгівлі”; Андрій Володимирович Ткаченко, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І.А.Зязюна Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка; Олександр Миколайович Глазов, голова Студентської ради Полтавської державної аграрної академії, студентський мер міста Полтава, голова Об'єднаної ради студентського самоврядування аграрних ВНЗ України, депутат Полтавської міської ради; Наталія Решетняк, голова обласної Ради старшокласників Полтавщини, учениця 11 класу Полтавської гімназії №6.

Учасники круглого столу обговорили актуальні проблеми  та перспективи розвитку місцевого самоврядування в Україні.
Жваву дискусію викликала доповідь Андрія Володимировича Ткаченка про досвід організації дитячого самоврядування в творчій спадщині А.С. Макаренка.

Очільники студентської та учнівської рад  ознайомили присутніх із особливостями функціонування органів учнівського та студентського  самоврядування в місті та області та окреслили перспективи  подальшої співпраці.
З польським досвідом навчання учнів самоврядуванню та з онлайн-ресурсами грантових програм і проектів громадських, донорських організацій і міжнародних структур, які здійснюють діяльність у площині розвитку та реалізації ідей самоврядування в місцевих громадах присутніх ознайомила Зоя Володимирівна Резніченко.

Після звершення дискусії доповідачі та учасники мали час для завершальних виступів, пропонували ідеї та варіанти співпраці.
Учасниками круглого столу “Від самоврядування в школі до самоврядування в громаді” ухвалено резолюцію:
 
Учасники круглого столу (представники місцевих органів виконавчої влади та органів учнівського й студентського самоврядування міста, області; вчені, методичні працівники, директори, заступники директорів з виховної роботи, педагоги-організатори, вчителі, соціальні педагоги загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області) відзначають надзвичайну складність і багатовимірність діяльності органів місцевого самоврядування в умовах реформування адміністративно-територіального устрою України. Зважаючи на необхідність удосконалення громадського самоврядування в системі освіті,

рекомендуємо:

1. Полтавському обласному інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського у межах його діяльності:

створити Координаційний центр (раду) та Школу лідерів учнівського самоврядування з метою сприяння розвитку громадського самоврядування в закладах освіти Полтавської області за участі представників органів місцевого самоврядування;
удосконалювати професійну майстерність педагогічних, управлінських та методичних працівників із основ місцевого самоврядування під час проходження курсів підвищення кваліфікації та здійснення самоосвітньої діяльності; залучення їх до науково-методичної та дослідницької роботи;
поширювати інформацію про зарубіжний досвід успішної діяльності, інноваційні форми і методи роботи органів учнівського самоврядування у дайджесті “Кращі практики учнівського самоврядування Полтавщини”;
щорічно, до Дня місцевого самоврядування, проводити інтерактивні зустрічі з метою обміну досвідом функціонування та окреслення перспектив розвитку громадського самоврядування на Полтавщині від учнівського до місцевого.

2. Керівникам органів управління освіти райдержадміністрацій та міськвиконкомів, завідувачам районними (міськими) методичними кабінетами, директорам науково-методичних центрів:

сприяти подальшому розвитку громадського самоврядування в закладах освіти, широко залучати його представників до розробки та реалізації соціальних проектів, організації дозвілля та заходів, спрямованих на формування позитивної мотивації на здоровий спосіб життя всіх учасників навчально-виховного процесу;
продовжити впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес та управління навчальними закладами, в т.ч. шляхом реалізації спільних із європейськими школами  проектів у програмі «eTwinning Plus».

Про подію у ЗМІ:
Телерадіокомпанія “Лтава”

Азам самоврядування потрібно вчити навіть школярів http://www.ltava.poltava.ua/news/azam-samovryaduvannya-potribno-vchyty-navit-shkolyariv

 

 

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): З.В.Резніченко

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.