Система Orphus

«Історія освіти і науки Полтавщини» – в Полтавському ОІППО стартував історико-краєзнавчий проект

29 жовтня 2015 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського під головуванням проректора з науково-методичної роботи Марини Вікторівни Кирилюк відбулася інструктивно-методична нарада “Про підготовку до реалізації історико-краєзнавчого проекту “Історія освіти і науки Полтавщини” у 2015-2016 рр.”.

 

Його метою є формування корпоративної культури педагогічних працівників області; зростання уваги суспільства до історії освіти та розвитку традицій учительства на Полтавщині, педагогічного досвіду вчительських династій; видання шостого тому «ПОЛТАВІКИ. Полтавської Енциклопедії.

У заході також взяли участь Валентина Володимирівна Гудим, директор Державного архіву Полтавської області; Олександр Андрійович Білоусько, керівник та головний редактор науково-видавничого проекту «ПОЛТАВІКА. Полтавська Енциклопедія», директор Центру дослідження історії Полтавщини Полтавської обласної ради, заслужений учитель України; Сергій Федорович Клепко, проректор з наукової роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського, завідувач кафедрою філософії і економіки освіти, доктор філософських наук, доцент; Олексій Іванович Неживий, кандидат педагогічних наук, доктор філологічних наук, професор, професор кафедри філософії і економіки освіти, науковий керівник проекту та Зоя Володимирівня Резніченко, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри педагогічної майстерності, координатор проекту в ПОІППО.

Під час наради координатори проекту з районів (міст) області ознайомилися з архівними джерелами про розвиток освіти на Полтавщині та порядком користування документами архівних фондів.

За словами Олександра Андрійовича Білоуська, ПОЛТАВІКА. Полтавська Енциклопедія” : в 12 тт. є першою в Україні регіональною енциклопедією, у якій будуть зібрані основні історичні відомості про навчальні заклади та наукове життя нашого краю.
Науковий керівник проекту Олексій Іванович Неживий виділив чотири основні критерії, яким мають відповідати енциклопедичні статті: достовірність, науковість, стислість, ясність.

Координатор проекту в Полтавському ОІППО Зоя Володимирівна Резніченко наголосила на ключових датах проекту: 15 листопада 2015 – завершується прийом пропозицій до Словника Т.6 «Освіта і наука» та 15 квітня 2016 рр. – статей авторів енциклопедії в Полтавському ОІППО. Підбиття підсумків проекту заплановано на грудень 2016 року.

Проректор з наукової роботи інституту Сергій Федорович Клепко зазначив, що до реалізації цього важливого проекту доцільно долучити зацікавлених осіб: вчених, аспірантів, магістрантів студентів та громадськість.

Оргкомітетом проекту прийнято рішення: 1) узагальнити та направити начальникам органів управління освіти райдержадміністрацій та міськвиконкомів, керівникам методичних служб у районах (містах) області методичні рекомендації з підготовки матеріалів до видання «ПОЛТАВІКА. Полтавська Енциклопедія» : в 12 тт, Т. 6: Освіта і наука; 2) ініціювати створення робочих груп із проведення історико-краєзнавчих досліджень у районах (містах) області.

Про подію у ЗМІ:

Додаткова інформація

  • Автор (-и): Резніченко З.В.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.