Система Orphus

Відбулося зібрання Вченої ради та науково-педагогічного колективу ПОІППО з відзначення 75-річчя Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського та Днів науки, Європи в Україні

15 травня 2015 року в актовому залі інституту (вул. Жовтнева, 64-ж) відбулося Зібрання Вченої ради та науково-педагогічного колективу ПОІППО, присвячене відзначенню 75-ї річниці Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського та Днів науки, Європи в Україні.

 

Ректор Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського В.В.Зелюк у вступному слові зазначив, що Відзначення 75-ї річниці від дня заснування інституту – не лише гарна нагода для щирих поздоровлень і побажань, воно надає можливість підсумувати попередні здобутки, визначити перспективи розвитку, вектори подальшої діяльності інституту. Відмітив значення наукових та науково-методичних досліджень для забезпечення високого рівня післядипломної освіти педагогічних працівників Полтавщини. На сьогодні в ПОІППО працює 2 доктори наук, 16 кандидатів наук, з них 10 мають звання доцента. В інституті третій рік працює система визначення рейтингу науково-педагогічної діяльності працівників ПОІППО, за результатами якої найвищі показники у 2014 році здобули: Клепко Сергій Федорович, Білик Надія Іванівна, Королюк Світлана Вікторівна, Федій Ольга Андріївна, Ільченко Віра Романівна, Неживий Олексій Іванович, Литвинюк Людмила Вікторівна.

Колектив інституту активно співпрацює та налагоджує нові формати діяльності із загальноосвітніми навчальними закладами нашої області. Здійснює організаційно-методичне забезпечення впровадження прогресивних педагогічних технологій в освітній простір регіону шляхом проведення всеукраїнських, обласних науково-практичних конференцій і семінарів, семінарів-практикумів для керівників освітніх закладів, педагогічної громадськості.

У своєму виступі В.Зелюк також відмітив значну роботу інституту щодо розвитку міжнародної співпраці, організації та участі в міжнародних наукових, науково-технічних і навчальних програмах та проектах. Гордістю освіти області є розгалужена мережа шкільних євроклубів та Центрів дитячої дипломатії, адже кожен десятий євроклуб України – полтавський. Вагомим результатом діяльності інституту є популяризація передового педагогічного й наукового досвіду в журналі «Постметодика», інформаційно-методичних збірниках, навчально-методичних посібниках, наукових монографіях.

Зі спогадами про історію інституту та аналізом завдань, перспектив його розвитку перед колегами виступили досвідчені працівники: д. філос. н., доцент, проректор з наукової роботи, завідувач кафедри філософії і економіки освіти ПОІППО Клепко Сергій Федорович, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України,професор кафедри методики змісту освіти Ільченко Віра Романівна,кандидат психологічних наук, завідувачка кафедри педагогічної майстерності Сухенко Яна Валеріївна. Виступили освітяни області, що тісно співпрацюють з ПОІППО:завідувачка методичного кабінету відділу освіти Полтавської райдержадміністраціїСідокур Світлана Іванівна, директор Полтавського обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей із сільської місцевості ім. А.С. МакаренкаШульга Валерій Іванович. Звернулись до присутніх молоді науковці інституту: доцент кафедри методики змісту освіти Шарій-Якубовська Єлизавета Іванівна, методист відділу природничо-математичних дисциплін Бур’ян Віктор Іванович, який подарував присутнім пісню.

Тепло привітали учасників зібрання колеги, науковці ВНЗ м. Полтава: Степаненко Микола Іванович, доктор філологічних наук, професор, ректор Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка, Кравченко Любов Миколаївна, професор, доктор педагогічних наук, проректор з наукової роботи Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка, Моргун Володимир Федорович, кандидат психологічних наук, професор кафедри психології Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка, Стрельников Віктор Юрійович, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки, культурології та історії Полтавського університету економіки і торгівлі.

Вітальне слово до працівників і науковців, учасників зібрання, виголосив директор Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації Є.А.Ленський, який привітав усіх присутніх із 75-річчям інституту, Днями Науки і Європи в Україні та подякував за наукову роботу, невтомну працю, творчий пошук, високий професіоналізм, упровадження найоптимальніших педагогічних технологій в освітній простір Полтавщини. Особливо Є.А.Ленський відмітив значення наукових та науково-методичних досліджень інституту для забезпечення високого рівня післядипломної освіти педагогічних працівників. Побажав сили та здоров’я, творчої наукової діяльності, успіхів у роботі щодо поліпшення якості освіти в області.

Наприкінці зібрання з нагоди 75-річчя інституту були нагороджені грамотами Департаменту освіти і науки та подяками ПОІППО освітяни області які відзначилися активною науковою діяльністю і зробили вагомий внесок у розвиток післядипломної педагогічної освіти на Полтавщині.

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): М.П.Щербань

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.