Система Orphus

«Реалізація діяльнісного підходу у навчанні природничих предметів»: експеримент у дії

16 квітня 2015 року на базі Шишацької спеціалізованої школи I-III ступенів ім. В.І. Вернадського в рамках координації дослідно-експериментальної роботи «Реалізація діяльнісного підходу у навчанні природничих предметів» було проведено інструктивно-методичну нараду «Педагогічне дослідження: теорія і практика».

 

У заході взяли участь науковий керівник дослідно-експериментальної роботи (Буйдіна О.О., к.пед.н., завідувач кафедри методики змісту освіти ПОІППО ім.. М.В.Остроградського), відповідальні виконавці – адміністрація і вчителі Шишацької спеціалізованої школи I-III ступенів ім. В.І. Вернадського, працівники Шишацького районного методичного кабінету (Чернобель О.М., завідуючий, Глоба П.В. і Онацько В.В. – методисти).

Успішність і ефективність експериментальної діяльності значною мірою залежить від можливостей педагогічного колективу до освоєння та впровадження інновацій. Мета наради полягала в підготовці педагогічних працівників загальноосвітнього навчального закладу до здійснення експериментальної діяльності, систематизації й поглибленні знань учителів із питань планування окремих етапів педагогічного дослідження. На зібранні було розглянуто питання системного підходу в педагогічних дослідженнях; обговорено методи педагогічного дослідження (теоретичний аналіз і синтез педагогічних явищ; вивчення й узагальнення педагогічного досвіду, дослідна педагогічна діяльність; педагогічне спостереження, експеримент; соціологічні методи в дослідженні; метод експертних груп); представлено особливості полікритеріального підходу до оцінювання різних складників проблеми. У результаті колективної роботи було розроблено програму моніторингу досягнень учнів.

Учасники інструктивно-методичної наради відзначили позитивну роль ПОІППО ім. М.В. Остроградського щодо надання методичної допомоги з питань планування та реалізації експерименту.

Додаткова інформація

  • Автор (-и): О.О.Буйдіна

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.