Система Orphus

Відбулося засідання круглого столу «Інклюзивна освіта – шлях до рівних можливостей»

18 лютого 2015 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського відбулося засідання круглого столу «Інклюзивна освіта – шлях до рівних можливостей».

 

У заході взяли участь 54 педагогічних працівники Полтавської області. Модератори заходу – Калініченко І.О., к.п.п., доцент кафедри педагогічної майстерності та Горбаньова С.В., методист відділу дошкільної, початкової та спеціальної освіти ПОІППО.

Учасників зібрання привітав Зелюк В.В., к.п.н., доцент, ректор ПОІППО, який наголосив, що інтеграція дітей з особливими освітніми потребам в загальноосвітній простір України є одним із головних напрямків гуманізації системи освіти і відповідає пріоритетам державної політики, що полягають в задоволенні здібностей та індивідуальних можливостей кожної дитини.

Про досягнення та перешкоди впровадження інклюзивної освіти в навчальних закладах м. Полтава присутніх ознайомили Трибрат О.Є., головний спеціаліст управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради та Горіна О.Й., директор Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №18.

В рамках круглого столу обговорювалися шляхи встановлення партнерських відносин між школою та батьками дітей з особливими освітніми потребами. Барановська Н.І., вихователь-методист Полтавського спеціалізованого навчально-виховного комплексу №26 «Перші кроки» зауважила, що батьки вихованців можуть надавати важливу інформацію для планування, впровадження й адаптації програми з метою найкращого задоволення освітніх потреб своєї дитини.

Сухаренко С.П., вчитель початкових класів ПСНВК №26 «Перші кроки», наголосила на важливості створення універсального дизайну у навчанні та фізичному середовищі для дітей з особливими освітніми потребами.

Всі ідеї та пропозиції, які прозвучали на даному заході детально обговорювались та активно дискутувались.

Ми переконані в тому, щоусі учні здатні навчатися і досягати успіхів, але в різний час і по-різному.

 

Додаткова інформація

  • Автор (-и): І.О. Калініченко

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.