Система Orphus

Проведено регіональний круглий стіл «Християнські цінності: історія і погляд у ІІІ тисячоліття»

Відповідно до Розпорядження голови обласної державної адміністрації від 20.03.2013 № 129 «Про план заходів з підготовки та відзначення в області 1025-річчя хрещення Київської Русі» 14.06.2013 року Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М. В. Остроградського спільно з Полтавським національним педагогічним університетом ім.В.Г.Короленка було проведено обласний круглий стіл «Християнські цінності: історія і погляд у ІІІ тисячоліття».

 

У заході взяли участь науковці, учителі історії та курсів духовно-морального спрямування, директори шкіл, методисти районних методичних кабінетів, працівники будинків дитячої та юнацької творчості, представники 11 релігійних конфесій.

У ході круглого столу було порушено наступні проблеми: хрещення Русі в історичній ретроспективі: міфи і реалії; історичний розвиток християнства в українських землях до початку XXстоліття: регіональні особливості та національні вектори; християнство в Україні за радянської доби: у боротьбі за виживання; християнство в структурі сучасного українського суспільства: морально-етичні виміри і проблема ідентичності; Християнські цінності і молодь; християнські цінності в системі української освіти; християнство і світ.

Педагоги області поділилися з присутніми досвідом щодо використання християнських цінностей у їхніх навчальних закладах, щодо впровадження курсів духовно-морального спрямування.

Не зважаючи на розбіжності у світоглядних питаннях, усі учасники круглого столу були одностайними щодо значимості виховного потенціалу християнських цінностей та важливості використання їх у сучасній школі. Тому найгостріші дискусії точилися навколо викладання уроків християнської етики.

Учасники заходу висловили стурбованість тим, що такі уроки мають змогу відвідувати незначна частина учнів.

Підготувала Л.М.Деряга

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.