Система Orphus

На День науки і День Європи журнал полтавських освітян «Постметодика» вітали з 20-річчям

На відзначення Дня науки в Україні та Дня Європи у Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського відбулася презентація двадцятирічної діяльності журналу «Постметодика» «Освіта і наука Полтавщини на сторінках «Постметодики» у 1993-2013 рр.».

«Постметодика» –  друкований орган Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації та Полтавського ОІППО, заснований 1993 року. Із цього часу видано 109 номерів обсягом близько тисячі умовних друкованих аркушів, видрукувано близько тисячі статей 1 054 авторів – науковців і практиків з України і зарубіжжя.

 

DSC 0585   DSC 0487

Активно висвітлюючи процеси реформування освіти в Україні і області, «Постметодика» відіграє роль енциклопедії освітнього життя за 20 років, у якій зібрано всі топ-події галузі освіти та необхідні вчителеві після вузівської освіти інформаційні педагогічні ресурси. «Постметодика» є і вісником Європи і науки, оскільки знайомить учительство Полтавщини й України зі світовими освітніми тенденціями і практиками, представляє європейський досвід модернізації освіти.

Часопис здобув всеукраїнське визнання: його передплачують в інших областях, а всі номери розміщені на сайті найбільшої книгозбірні України – Національної бібліотеки імені В. І. Вернадського. «Постметодика» – переможець конкурсу «Краща книга Полтавщини-2007» в номінації «Журнали та альманахи». Створення кожного номера журналу об’єднує зусилля провідних науковців у галузі педагогіки і освітян-практиків, що свідчить про високий науковий статус видання як фахового ВАК (вищої атестаційної комісії) України.

DSC 0507   DSC 0528

Фінансова підтримка з 2005 року Полтавською обласною радою дозволяє журналу «Постметодика» лишатися на теренах області надійним науково-методичним джерелом професійного розвитку педагогів.

Під час святкового зібрання за активне поширення передової педагогічної думки на шпальтах журналу «Постметодика» та внесок у його підготовку нагороджені грамотами Департаменту освіти і науки, подяками ПОІППО, подяками редакційної ради «Постметодики» та сертифікатами якості «Постметодики» автори й читачі, працівники ПОІППО, члени редколегії, члени редакції, видавці. Кожен учасник зустрічі отримав у дарунок від редакції диск із збіркою усіх номерів журналів.

DSC 0814   DSC 0502

Вітальні слова, пронизані турботою про поліпшення якості освіти, виголосили керівники органів управління освіти райдержадміністрацій та міськвиконкомів, видавництв, періодичних видань, директори шкіл. Надійшли привітання від партнерів «Постметодики», зокрема лабораторії «Макаренко-реферат» Марбурзького університету. Її керівник, доктор габілітований, приват-доцент історії педагогіки Марбурзького університету, іноземний член редколегії журналу «Постметодика», дослідник-макаренкознавець Гьотц Хілліг стверджує у вітальному листі: «Макаренко нужно исследовать и сохранить – это наша общая задача. Полтавский журнал открыл мне возможность, прямо в сердце педагогической мысли и практики в Украине – там, где в течении 12 лет прожил и проработал А.С. Макаренко, – опубликовать мои статьи». «Постметодика» – это современная методика преподавания, образования и воспитания, зорко стоящая «на посту» украинской педагогической мысли».

Привітали «Постметодику» та читачів і заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій із громадськістю Полтавської ОДАЮрій Миколайович Варченко; заступник директора Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністраціїСвітлана Володимирівна Горбаньова, один із ініціаторів заснування «Постметодики», керівник Фонду сприяння освіті при ДОН Полтавської обласної державної адміністраціїБорис Васильович Чичкало, побажавши редакторській команді журналу і у майбутньому твердо і  високо тримати знамено журналу, щоб він допомагав вирішувати непрості професійні проблеми якомога більшій кількості освітян регіону й країни.

DSC 0855 18

 

Щиро дякуючи за вітання, «Постметодика» усвідомлює, що її 20-річний шлях – це результат роботи 1200-х авторів журналу та усіх тих, хто сприяв його поширенню серед педагогів області й України. Розглядаючи прогрес як безперевну зміну методик постметодиками, журнал вбачає своїм завданням і надалі ініціювати цю зміну. Кожний учитель є носієм власної постметодики, потрібно лише допомогти йому її сформулювати. Тож редакція та редколегія чекають нових статей!

 

Підготувала О.В.Стоцька

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.