Система Orphus

Підготовка учнів до майбутнього самостійного життя

27 березня 2013 року на базі ПОІППО ім. М.В. Остроградського відбулося перше засідання авторської творчої майстерні практичних психологів навчальних закладів обласного підпорядкування на тему: «Підготовка учнів до майбутнього самостійного життя».

 

У засіданні взяли участь 5 практичних психологів закладів обласного підпорядкування. Керівник авторської творчої майстерні, практичний психолог Кременчуцької загальноосвітньої школи-інтернат І-ІІІ ступенів ім. А.С. Макаренка Леоненко Ірина Анатоліївна, пріорітетним напрямком роботи якої є “Створення умов для забезпечення повноцінного психічного і особистісного розвитку вихованців школи-інтернату та підготовки їх до майбутнього самостійного життя», презентувала свій кращий досвід.

Учасники авторської майстерні розглянули основні соціально-психологічні проблеми, з якими зіштовхуються випускники школи-інтернату, обговорили фактори, що ускладнюють соціалізацію вихованців інтернатних закладів.

Спільно визначалися зі змістом та формами роботи з підготовки дитини до самостійного життя. Розглянули зміст, форми і методи роботи з учнями, педагогами, адміністрацією, іншими державними закладами.

 Обговорювалися різні опитування та анкетування випускників для визначення їх готовності до самостійного життя. Досить інформативною визнана методика В.М. Владімірової «Експертна оцінка сформованості основних соціальних навичок у підлітків у віці від 12 років до 21 року». До неї можуть залучатися вихователі, класні керівники, вчителі-предметники, керівники гуртків, дорослі родичі. Можна залучати до діагностики і самих випускників, проводити, так звану самодіагностику, щоб привернути увагу дитини до даної проблеми. 

Розглянуті юридичні питання, зокрема соціальні пільги при навчанні і працевлаштуванні випускників інтернатних закладів. Намічено розробку і розповсюдження брошури для випускників з зазначенням адрес та телефонів різних служб Полтавської області, до яких можуть звертатися по допомогу випускники.

Працювали над оптимізацією діагностичного інструментарію для визначення готовності випускника школи-інтернату до самостійного життя.

Підготувала К.М.Муліка

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.