Система Orphus

«Маршрут безпеки» розпочинає роботу в загальноосвітніх навчальних закладах Полтавської області

29-30 квітня 2013 року на базі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної роботи ім. М.В.Остроградського відбулося навчання 22-х заступників директорів базових навчальних закладів з питань впровадження стандартів якості превентивної освіти з упровадження «Маршруту Безпеки» (The Join-in-Circuit) - інтерактивного профілактичного освітнього проекту, започаткованого Німецькою Федеральною агенцією просвіти в галузі охорони здоров'я (BZGA) у співпраці з Німецьким товариством міжнародної співробітництва (GIZ) для попередження інфікування ВІЛ учнівської молоді.

 

У Німеччині проект запроваджується з 1994 року, а з 2002 року - у 20 країнах світу як компонент національних програм первинної профілактики ВІЛ/СНІДу. На території України програма пройшла апробацію упродовж 2010-2011 років і отримала назву «Маршрут безпеки».

«Маршрут Безпеки» – це сучасний комунікативний інструмент з питань репродуктивного здоров’я та безпосередньо націлений на профілактику ВІЛ/СНІДу та ІПСШ. Він реалізується шляхом використання тренінгових форм викладання і є дуже мобільним. Маршрут складається із 5 станцій: «Шляхи передачі ВІЛ», «ВІЛ/СНІД: питання і відповіді», «Поруч з тобою», «Захист від ВІЛ, ІПСШ та засоби контрацепції», Твоє життя – твій вибір» і має на меті висвітлити питання репродуктивного здоров’я та статевих стосунків. Проект розраховано на дітей та молодь – учнів старших класів загальноосвітніх шкіл та студентів перших курсів коледжів, технікумів та ВУЗів. Теми, які висвітлюються в «Маршруті Безпеки», допомагають пов’язати власні життєві ситуації та досвід учасників з особистим ризиком інфікування ВІЛ та ІПСШ. Використовуючи інтерактивні методи, «Маршрут Безпеки» відповідає не тільки пізнавальним потребам учасників, але й звертається до їхніх емоцій та поведінки. Це збільшує вірогідність його впливу на позитивні зміни поведінки учасників, що є дуже актуальним, враховуючи підвищення рівня розповсюдження ВІЛ у Полтавській області.

 

DSC 0241

Учасники тренінгу уважно слухають про проект «Маршрут безпеки»

 

DSC 0251  

Під час жвавого обговорення деяких питань маршруту

 

 

DSC 0283

Завершення тренінгу. Усі учасники отримали навчально-методичні комплекти
для впровадження «Маршруту безпеки» у навчальних закладах області

 

  IMG 0265   

Тренер програми Наталя Козак знайомить присутніх із станціями Маршруту безпеки

Підготувала Н.Г. Козак

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.