Система Orphus

Полтавські освітяни пошанували Леоніда Бразова

22 січня 2013 року в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського відбулася читацька конференція, присвячена творчості відомого українського письменника, полтавця Леоніда Бразова.

Присутні з великим інтересом переглянули фільм обласної державної телерадіокомпанії «Лтава» «Зустріч для Вас. Леонід Бразов» (режисер – Інна Снарська). Учителі світової літератури Полтави та області, студенти й науковці Національного технічного університету імені Ю. Кондратюка, науковці, методисти відділу гуманітарних дисциплін ПОІППО поділилися своїми роздумами про прочитані твори письменника, які не припиняють хвилювати сучасних читачів. Було зазначено, що твори митця не втрачають актуальності, зокрема для вивчення у школі, оскільки піднімають важливі морально-етичні проблеми.

Натисніть для збільшення зображення

Приємно, що полтавці не забувають Леоніда Бразова. На фасаді будинку в Полтаві, де жив митець, відкрито меморіальну дошку, його ім'я носять вулиці нашого міста. У 2006 році було засновано обласну премію імені Леоніда Бразова за досягнення в галузі літератури. Сьогодні вже є понад 30 лауреатів цієї премії. Серед них – полтавці Анатолій Гальченко, Тетяна Луньова, лубенчанка Раїса Плотнікова та багато інших. Приємно, що премія відома не тільки в Полтаві. Серед лауреатів – знані люди нашої країни. Наприклад, кияни Лариса Хоролець – народна артистка, перший міністр культури незалежної України; відомий літературознавець, професор Михайло Наєнко, черкащанка  – доктор філологічних наук, професор Лідія Кавун.

Отже, слово письменника живе і його самого сміливо можна назвати нашим сучасником, який відкриває нам невідомі грані людського буття.

Усі присутні отримали подарунок від доньки письменника, кандидата філологічних наук Лариси Леонідівни Безобразової – книгу Леоніда Бразова «Тамрі».

Натисніть для збільшення зображення

 

Підготувала В.Чирка

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.