Система Orphus

Навчаємо молодь дебатувати

Наскільки добре сучасна молодь уміє висловлювати свої думки, доносити свої ідеї та відстоювати власну позицію? Загальна тенденція така, що з приходом комунікації в соціальних мережах  молоді люди припиняють спілкуватися наживо, спрощують своє мовлення, адже короткі повідомлення у мережах  не сприяють розвитку ораторських здібностей, вмінню аргументувати та опонувати. Можливі наслідки –  збідненість мислення та неконкурентоздатність молодих людей. Для формування «лідерів думок», не байдужих до себе та оточення юнаків і дівчат на Полтавщині активно навчають молодь методики дебатів, розробленню аргументів та розвитку комунікативних навичок.

Гра «Дебати» у Полтавській області  охоплює понад 3 000 підлітків (12 % старшокласників) у 245 дебатних клубах. Упроваджується новий – Всесвітній шкільний формат гри (World Schools Debate Format). Для цього з 2010 року щорічно  у Полтавському ОІППО для керівників команд проводяться тренінги та семінари за участю   тренерів міжнародного рівня молодіжної громадської організації «Дебатна Академія», методистів ПОІППО та викладачів Полтавського юридичногоінституту Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого».

Саме тут,  у Полтавському юридичномуінституті,  22 та 23 січня 2013 року 22 шкільні команди із районів та міст області  зібралися на  інтелектуальну гру «Полтавські дебати – 2013». У відкритті заходу взяли участь заступник директора Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації        Світлана Горбаньова, ректор Полтавського ОІППО Віталій Зелюк, проректор ПОІППО Марина Кирилюк, директор  Полтавського юридичногоінституту Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» Олег Бущан.

Натисніть для збільшення зображення

Загальна тема  цьогорічних змагань – «Права людини».  Після напружених раундів у фінал вийшли команди міст Полтави та Карлівки. Як відзначив голова журі, доктор історичних наук, професор кафедри теорії права та конституційного права Полтавського юридичногоінституту Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого» Василь Васильович Стрілець, «у фіналі змагалися дві майже рівноцінні команди, і тільки за невеликою кількістю балів перемогу отримала збірна команда «Бастіон» міста Полтави, а друге місце посіла команда «Дайвери» з міста Карлівки.

Для школярів були також проведені психологічний тренінг «Спілкуємося та взаємодіємо», лекція на правову тематику та етновечірка «Я люблю Україну», присвячена дню Соборності України. Організатори гри «Полтавські Дебати-2013» – Департамент освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського та Полтавський юридичний інститут Національного університету «Юридична академія України імені Ярослава Мудрого».

Натисніть для збільшення зображення

Підготували О. Красницька, О. Стоцька

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.