Система Orphus

Обласний фестиваль педагогічної майстерності «Золотий фонд уроків Полтавщини»

Уперше в Полтавській області було проведено фестиваль «Золотий фонд уроків Полтавщини», який став відкриттям нових імен учителів-новаторів . Це одночасний процес навчання як учителів, так і методистів, викладачів інституту та ін. Тому журі Фестивалю висловлює вдячність усім учасникам за сумлінний і творчий підхід до розроблення цікавих форм сучасного уроку.

Зауважимо, що не всі уроки підлягають номінації «Мультимедійний урок». Такий урок є осмисленим цілісним продуктом, а не випадковим набором слайдів. Розробник повинен перетворити кожен з епізодів на самостійну дидактичну одиницю (наприклад, див. уроки А.І. Лебедя, вчителя англійської мови Миргородської спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів №5, Ю. В. Петренка, вчителя математики та інформатики Новокочубеївської ЗОШ І–ІІІ ступенів Чутівського району, Л. А. Томи, учителя української мови та літератури Супрунівського НВК Полтавського району).

До оргкомітету Фестивалю надійшло 165 заявок, а представлено лише 134 авторських розробки з 24 міст/районів Полтавської області (не подані матеріали з Диканського, Гребінківського, Карлівського, Кременчуцького, Кобеляцького, Пирятинського районів) за 23 навчальними предметами:

 

з/п

Навчальний предмет

Кількість уроків

 

з/п

Навчальний предмет

Кількість уроків

1.

початкові класи

23

12.

математика

14

2.

українська мова

4

13.

хімія

3

3.

українська література

14

14.

фізика

5

4.

російська мова

4

15.

астрономія

1

5.

світова література

14

16.

інформатика

4

6.

етика

1

17.

географія

3

7.

історія

8

18.

біологія

10

8.

англійська мова

11

19.

основи здоров’я

3

9.

французька мова

1

20.

художня культура

1

10.

німецька мова

2

21.

музичне мистецтво

2

11.

фізична культура

2

22.

Захист Вітчизни

1

     

23.

трудове навчання

3

 

Роботи учасників фестивалю переглянуті незалежними експертами-предметниками та членами журі. Найкращі мультимедійні уроки виставлені на сайт ПОІППО (кафедра педагогічної майстерності, Фестиваль).Базовий стандарт технічного забезпечення уроків складають: комп’ютер, мультимедійний проектор, звукові колонки, в окремих випадках – мультимедійна дошка.

Усі учасники отримають сертифікати про участь у фестивалі «Золотий фонд уроків Полтавщини», переможці – Подяки ПОІППО, уроки яких відповідають номінації «Мультимедійний урок». Деякі авторські розробки будуть друкуватися у Всеукраїнському науково-практичному освітньо-популярному журналі «Імідж сучасного педагога» для популяризації мультимедійних уроків та їхніх авторів протягом 2013 року.

Проведення цього Фестивалю показало як позитивні, так і негативні сторони.

Позитивні:

  1. Мультимедійні уроки містять багатий фактичний та ілюстративний матеріал, який може бути використаний у навчальних цілях, уроки мають чітке дидактичне призначення, педагогічну спрямованість, адекватно відповідають навчальній програмі й легко активізуються на комп’ютері.
  2. Помітний високий рівень творчого потенціалу окремих учителів, їхній новаторський рух.
  3. Відмічаємо активну участь учителів початкових класів, математики, української та світової літератури, біології, англійської мови.
  4. Проведена колосальна робота вчителями щодо підбору матеріалів до уроків та їхнього оформлення.
  5. Спостерігається високий професіоналізм учасників Фестивалю.

Негативні:

  1. Не всі учасники чітко усвідомлюють призначення мультимедійного уроку: його можна використовувати для вивчення нового матеріалу, подання нової інформації; закріплення пройденого, відпрацювання навчальних умінь і навичок; повторення, практичного застосування отриманих знань, умінь, навичок; узагальнення, систематизації знань.
  2. На жаль, ще не всі вчителі готові до проведення мультимедійних уроків, тому спостерігається методична та комп’ютерна безпорадність окремих учителів щодо створення такої форми.
  3. На низькому рівні навчально-методичне забезпечення інтерактивними дошками навчальних закладів.
  4. Перевантаження конспектів уроків зайвими матеріалами.
  5. Більшість учителів не відрізняють мультимедійний урок від уроку з частковим використанням комп’ютера, електронних презентацій, відеоматеріалів, інтерактивної дошки.

Висновок:

1. Широко використовувати найкращі зразки мультимедійних уроків у своїй роботі вчителями області.

2. Необхідно диференціювати слухачів за їхніми можливостями і проводити навчання на курсах підвищення кваліфікації педагогічних працівників щодо організації їхньої роботи з інтерактивною дошкою.

3. У новостворених ЗШН провести навчальні семінари-практикуми для вчителів щодо створення та пропаганди мультимедійних уроків.

4. Виникла нагальна потреба створення фонду кращих уроків учителів Полтавщини через проведення Фестивалю, поступово збільшуючи номінації новітніх форм проведення уроків.

6. Перевантаження конспектів уроків зайвими матеріалами.

7.Частина вчителів не відрізняють мультимедійний урок від уроку з використанням комп’ютера, з використанням електронних презентацій, відеоматеріалів, інтерактивної дошки.

Роботи учасників фестивалю можна переглянути на сторінці Обласний фестиваль педагогічної майстерності «Золотий фонд уроків Полтавщини»

 

Підготувала Н. І. Білик

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.