Система Orphus

Вітальне слово Горбаньової С.В., заступника начальника ГУОН ПОДА

ЗІБРАННЯ НАУКОВЦІВ І ЛЕКТОРІВ ПОЛТАВСЬКОГО ОБЛАСНОГО ІНСТИТУТУ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ ІМ. М.В. ОСТРОГРАДСЬКОГО  «СТРАТЕГІЇ ШКІЛЬНОГО НАВЧАННЯ НА БАЗІ ДОСЛІДНИЦТВА», ПРИСВЯЧЕНЕ ВІДЗНАЧЕННЮ ДНЯ НАУКИ

 

 

 

Стенограма виступу
заступника начальника ГУОН ПОДА

Горбаньової Світлани Володимирівни

на зібранні науковців і лекторів ПОІППО «Стратегії шкільного навчання на базі дослідництва», присвяченому відзначенню Дня науки в Україні
18 травня 2012 р.

 

Шановні колеги!

Перш за все дозвольте передати Вам вітання із Днем науки від начальника Головного управління освіти і науки Мирошниченка Володимира Івановича з побажаннями Вам здоров’я, невичерпного джерела Вашої творчості, щоб Ви дійсно отримували і моральну, і матеріальну насолоду від тієї роботи, яку проводите.

Загалом хочеться сказати, що дуже приємно знаходитися у цій залі. Незважаючи на те, що сьогодні п’ятниця, кінець робочого дня, тут відчувається особлива аура, адже зібрався цвіт, інтелігенція нашої області. Коли збираються науковці і практики, говорять про об’єднання зусиль щодо виховання підростаючої зміни, це дійсно надзвичайно важливо.

На рівні держави звертається увага на розвиток науки. Одним із пріоритетних завдань державної політики є підвищення ролі вітчизняної науки. «Наукова сфера має стати інноваційною, відкритою, активною, мобільною та сучасною», – сказав Міністр освіти і науки, молоді та спорту Д. Табачник.

Щодо цього, хочеться зазначити, що нині у Полтавській області створено та розглянуто на депутатських комісіях, зокрема, на бюджетній, з питань освіти низка проектів, наприклад, «Інноваційний розвиток освіти Полтавської області на 2012–2014 роки», фінансування якого визначене у розмірі 1 501 000 грн. і 159 000 грн. із обласного бюджету.

Думаю, що є низка досить цікавих напрямків, зокрема і щодо екологічного землеробства, виведення районованих висококультурних сортів, створення студентського бізнес-інкубатора тощо.

Я – вчитель-практик, і знаю, як важливо у практичній діяльності співпрацювати із науковцями, чути цікаві звіти про наукову та практичну діяльність освітян області.

Недавно відбувся науково-практичний семінар, проведений викладачами кафедри менеджменту та працівниками центру педагогічних інновацій та інформації Полтавського ОІППО, що зібрав керівників громадсько активних шкіл і шкіл майбутнього. І я подумала: «Як же це чудово, коли ми бачимо нові шляхи, нові підходи, коли ми об’єднуємо зусилля щодо їх реалізації!».

Учора, 17 травня, на науковій конференції, присвяченій діяльності   І.Ф.Паскевича, виступав наш шановний Олександр Андрійович Білоусько, який розглядає сьогодення через постать історичну, ставить питання: «А що і як нам необхідно зробити для майбутнього покоління, щоб воно стало успішними? Як використати отой потенціал не в політичних дебатах, а для виховання?»

Дуже важливим є об’єднання педагогів із психологами. Я просто кажу «Браво!» психологам-науковцям і практикам, тому що одне із найважливіших завдань, звичайно, є посилення психолого-педагогічного супроводу, розуміння наших дітей, адже інакше не може бути.

Я бачу роботу творчих груп, і щодо розвитку здоров’язбережувального потенціалу, і всього того великого підґрунтя – практики, що є в ЗНЗ області (наприклад, ЗШ № 13, але ж вона не єдина).

Мені ще хочеться сказати «Браво!» інституту післядипломної педагогічної освіти за те, що дуже приємно тут бувати. Тут панує здоровий дух, і коли працівники ПОІППО виходять на телеекрани з метою пропаганди того, що робиться,  і те, що саме Інститут виступає у ролі об’єднувача практиків, науковців, управлінців і на міжнародному рівні, і на нашому регіональному. Насправді, діти в нас інші стали, і ми повинні шукати сучасні моделі для того, щоб виховувати наших дітей і патріотами, і успішними в житті, і просто щасливими людьми. Дякую Вам. Спасибі за увагу.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.