Система Orphus

Історія відділу методики виховання

 

У ХХ ст. при інституті удосконалення вчителів працював кабінет виховної роботи. Методисти надавали методичну допомогу школам, методичним кабінетам, вивчали стан виховної роботи, передовий педагогічний досвід, проводили зональні тематичні семінари-практикуми, видавали методичні рекомендації, буклети. Довідки писалися від руки під копірку, пізніше на печатній машинці. Тиражувалися матеріали у статистичному управлінні або на ротаторі у невеликій кількості. У кабінеті виховної роботи працювали досвідчені методисти, які мали багатий педагогічний досвід роботи: Покотило Т.А. – завідуюча кабінетом, Куля К.Д. – заслужена вчителька України, Брижак Л.Ю., Ткаченко М.І.

У різні часи у відділі національного виховання працювали методистами: Коба О.К. – з образотворчого мистецтва, Чирка Г.Є. – з трудового навчання та креслення; Міщенко О.К. – з фізичної культури; Зуб К.П., Тарасовська Л.Г. – з питань виховної роботи; Тимчук О.С. – з музики; Цоков О.К. – з трудового навчання, креслення та ОБЖ; Васильєв В.Д. – з фізичної культури та „Захисту Вітчизни”, Сліпак В.О. – з образотворчого мистецтва.

Після реорганізації інституту удосконалення вчителів кабінет отримав назву відділ національного виховання, з 2003 року – відділ методики виховання.

Відділом національного виховання (завідуюча Тарасовська Л.Г.) була розроблена перша в Україні обласна Комплексна програма ”Національне виховання: регіональний аспект на період до 2000 року”. Пріоритетними напрямками програми були: етико-естетичне виховання на основі національної та ментальної культури; правове виховання та профілактика правопорушень; трудове виховання та проблеми працевлаштування молоді; здоровий спосіб життя, фізичне загартування молоді; діяльність молодіжних та дитячих організацій, сприяння в роботі творчих спілок області; патріотичне виховання молоді.

У 2010 році закінчили свою діяльність у відділі: Каліберда Галина Антонівна, методист інституту (головні напрямки досліджень: ефективність форм і методів навчання та виховання обдарованої дитини у позашкільному навчальному закладі; впровадження інноваційного проекту здоров`язберігаючих технологій як умови формування культури здоров`я школярів; залучення школярів до культури предметного діалогу шляхом проведення інтелектуальної правовиховної гри “Дебати”; актуальні проблеми вивчення курсів духовно-морального спрямування: “Християнська етика в українській культурі” та “Основи православної культури”; підвищення ролі дитячо-юнацьких, громадських організацій та об`єднань за інтересами), Настенко Наталія Василівна, методист інститут (головні напрямки досліджень: особливості розвитку та саморозвитку особистості школяра, творчих здібностей та обдарувань, педагогізація батьківської громадськості, підвищення ролі дитячо-юнацьких, громадських організацій в т. ч. учнівського самоврядування), Шевченко Юлія Вікторівна, методист інституту (головні напрямки досліджень: ефективні напрями роботи з обдарованими учнями).

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.