Система Orphus

Галерея педагогічного досвіду: Льовіна Світлана Олександрівна

liovinaПрізвище, ім’я, по батькові:  Льовіна Світлана Олександрівна
Рік народження: 1975 р.
Освіта: вища
Фах: практичний психолог
Звання, нагороди: практичний психолог-методист, почесна грамота Управління освіти і науки Полтавської ОДА (2010 рік), почесна грамота Кобеляцької РДА (2011 рік).
Посада: практичний психолог
Стаж: педагогічний – 16 років, на посаді практичного психолога – 16 років
Адреса досвіду: Кобеляцька ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 імені Олеся Гончара  
вул. Шевченка 34/37, м. Кобеляки, Полтавська обл., 39200, 
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Тема досвіду: ОСОБИСТІСНИЙ РОЗВИТОК ОБДАРОВАНОГО УЧНЯ: ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИЙ АСПЕКТ

Анотація досвіду: Принциповою особливістю сучасних освітніх програм все частіше стає створення умов, які сприяють розвитку ініціативності, пізнавальної активності та формуванню здібності до творчої самореалізації, самоактуалізації особистості учнівської молоді. Однак, цей процес, відбувається повільно, несистематично і недостатньо ефективно. Така школа не забезпечує умов для розвитку інтелектуально обдарованих старшокласників, оскільки навчальний процес у ній орієнтований на засвоєння і накопичення інформації. У ній бракує психологічно обґрунтованого науково-методичного забезпечення, необхідного для ефективного процесу самоактуалізації старших школярів як чинника профільного навчання та професійної підготовки. Виходячи з вище вказаного, було визначено пріоритетні напрямки роботи у діяльності практичного психолога Кобеляцької ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2 імені Олеся Гончара – створення програми для обдарованих та здібних учнів, яка б спонукала їх до свідомого життєвого та професійного самовизначення через самопізнання та саморозвиток.

На нашу думку є доцільним впровадження в освітній процес програми психологічного супроводу процесу самоактуалізації обдарованої особистості.

Провідна ідея програми: створити простір, в якому кожна дитина розвиваючись, розкривала б свій безмежний потенціал в усіх сферах життя. 

До посібника включений узагальнений досвід реалізації у навчальному закладі розвивальної програми для особистісного розвитку обдарованих учнів розробленої та апробованої практичним психологом.

Програма тренінгу ставить за мету: допомогти обдарованим та здібним учням обрати акмеологічну стратегію життєздійснення, що базується на прагненні до гармонізації світоустрою через гармонізацію особистості. Вона містить методичні розробки 11 занять для учнів. Була впроваджена у план освітнього закладу за рахунок виховних годин, годин спілкування з психологом.

Адресовано фахівцям психологічної служби.

Льовіна С.О. Моє успішне професійне майбутнє (завантажити)

Досвід вивчала методист
центру практичної психології

і соціальної роботи ПОІППО
В.А.Маслова

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.