Система Orphus

Галерея педагогічного досвіду: Суханова Уляна Володимирівна

Суханова Уляна ВолодимирівнаПрізвище, ім’я, по батькові: Суханова Уляна Володимирівна

Рік народження: 1971

 Освіта: вища

Фах: учитель загальнотехнічних дисциплін

Звання, нагороди: грамоти управління освіти Кременчуцької міськради, Головного управління освіти і науки Полтавської обласної держадміністрації (2012)

Посада: учитель етики

Стаж: 16 років

Адреса досвіду: Кременчуцька ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1,

39621, м. Кременчук, вул. Чкалова, 3; т. 74-72-03;

e-mail:Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Тема досвіду:Організація активного навчання та розвиток критичного мислення учнів на уроках етики.

Анотація досвіду:Актуальність досвіду полягає в  умілому застосуванні технології активного навчання та критичного мислення  для формування активної творчої особистості, готової до адекватного сприйняття соціальних викликів сучасності.

Уляна Володимирівна працює над проблемою «Розвиток критичного мислення учнів на уроках етики», а тому для кожного учня на її уроках завжди знаходиться саме те заняття, в якому дитина може себе проявити як активна, творча особистість. Так, в практиці вона застосовує інтерактивні технології (конкурси, змагання, вікторини, подорожі), технології розвивального виховання, ігрові технології.

Оптимальними для вивчення етики як суспільствознавчої дисципліни У.В.Суханова вважає методи ТРКМ: "Метод спільного опитування" (для з'ясування думок, бачень, розуміння), "Читання в парах – узагальнення в парах» ( для досягнення розуміння навчальних текстів), «Лінія цінностей» (для виявлення думок учнів із таких проблемних питань, де можливі різні відповіді), «Твір-п`ятихвилинка» (для оволодіння учнями навичками письмово викладати свої судження на задану тему», «Мозковий штурм» (для генерації багатьох ідей з будь-якої теми), «Знаємо - хочемо дізнатися - дізналися» (для структурування цілого уроку; учні спочатку визначають, що вони вже знають з теми цього уроку, ставлять запитання з цієї теми та знаходять відповіді).

Щоб успішно навчати кожного, домінуючими принципами викладання етики Уляна Володимирівна обрала індивідуалізацію та диференціацію навчання, адже в кожній дитині від народження закладені певні здібності до того чи іншого виду діяльності.

 «Лише той спосіб викладання є правильний, яким задоволені учні» - з цим педагогічним кредо вона кожного дня приходить до дітей,  і вони разом створюють на уроці нове маленьке  свято. Педагог радує учнів своїми уроками, сповненими цікавих, нових, іноді неочікуваних та незвичних форм роботи. До її творчих педагогічних знахідок можна віднести методичний прийом створення сувою як колективного творчого продукту.

 Уляна Володимирівна – справжній друг і порадник своїм вихованцям. Її вихованці  застосовують набуті знання у  практиці щоденного морально-етичного вчинку та досвіду спілкування з учителями, однолітками, батьками.

   Матеріали досвіду:  Публікації на сайті «Методичний портал» :

  • Цикл уроків етики з теми "Цінності людини в сучасному світі", 6 клас (сертифікат №0000/5004; постійна адреса публікації: http://metodportal.net/node/5004);
  • Виховна година на тему "Етикет" (сертифікат №0000/4870; постійна адреса публікації: http://metodportal.net/node/4870);
  • Ігри на уроках етики (сертифікат №0000/4869; постійна адреса публікації:  http://metodportal.net/node/4869);
  • Урок етики у 6 класі "Що таке справедливість" з мультимедійною презентацією (сертифікат №0000/4868; постійна адреса публікації: http://metodportal.net/node/4868);
  • Цикл уроків етики з теми "Якими є моральні норми та правила співжиття у людському суспільстві" 5 клас (сертифікат №0000/4867; постійна адреса публікації: http://metodportal.net/node/4867);
  • Урок з етики у 6 класі "Яку роль відіграють емоції та почуття в житті людини" з презентацією (сертифікат №0000/4866; постійна адреса публікації: http://metodportal.net/node/4866)

     Досвід вивчала методист відділу

гуманітарних дисциплін ПОІППО Чирка В.В.

Відповідальна за зміст сторінки Л.А. Чупрікова

Останнє оновлення 20.12.2012

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.