Система Orphus

Галерея педагогічного досвіду: Піхуля Наталія Олексіївна

Прізвище, ім’я по батькові:Піхуля Наталія Олексіївна

Рік народження: 1971
Освіта: вища
Звання, нагороди: вчитель-методист; грамоти відділу освіти (2007, 2008), грамота управління освіти і науки Полтавської облдержадміністрації (2006), подяка управління освіти і науки Полтавської облдержадміністрації (2007), подяка Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді (2007).
Фах: вчитель біології та хімії
Посада
: вчитель біології та хімії
Педагогічний стаж: 15 років

Адреса досвіду: Калениківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів
Решетилівської районної ради
с. Каленики, 38431
тел. 0 (263) 9-47-31.

Тема досвіду: «Формування екологічного світогляду учнів засобами природи»

 

 

 

 

Анотація досвіду:Наталія Олексіївна реалізує свою педагогічну ідею на уроках при викладанні програмового матеріалу, в позакласній та позашкільній роботі. Позакласна робота передбачає проведення занять у природі (зелені уроки, екскурсії, практичні та лабораторні роботи дослідницького характеру), де надзвичайно цікавим у цьому плані є метод проектів.

Позашкільна діяльність здійснюється в таких напрямках:

– співпраця з іншими навчальними закладами;

– робота по створенню природно-заповідних територій проектованого гідрологічного заказника «Калениківський».

З метою творчої самореалізації та формування самостійності школярів вчитель розробила авторську програму «Квітникарство» для середніх класів, яку успішно запроваджує в 5-8 класах.

Під час проведення екскурсій  по екологічній стежці, учителька знайомить дітей з представниками рідної флори і фауни, акцентуючи увагу на рідкісних та зникаючих видах. Учні Калениківської школи беруть участь у догляді за рослинами на навчально-дослідній ділянці, що формує у них інтерес до пізнання явищ природи, розкриває наукові основи оптимальної взаємодії людини та довкілля, допомагає усвідомити, що людина – це частка природи. Традиційними в школі стали біологічні тижні, участь в екологічних акціях, організація екологічного табору,.

Педагогічна діяльність Піхулі Н.О. направлена на активізацію мислення, емоційного світосприйняття, формування  умінь та навичок у школярів, необхідних для адаптації у соціумі. Для цього педагог успішно використовує національний та краєзнавчий компонент.

Педагог своєю діяльністю намагається виховати молоде покоління, яке матиме глибокі теоретичні знання, навички науково-дослідницької роботи, вмітиме нестандартно мислити, розумітиме цінність навколишнього середовища і бережно ставитиметься до нього, буде здатним активно діяти у мінливих умовах сьогодення.

Завдяки діяльності Піхулі Н.О. та її учнів було проведено значну роботу по збереженню місцевої флори і фауни через реалізацію проектів по створенню та функціонуванню екологічної стежки «Смарагди біля Псла», досліджень  рослинного світу заплавного лісу, орнітофауни околиць с. Каленики,  медоносних рослин околиць с. Каленики.

Усі проекти пройшли вдалий захист на районних засіданнях МАН і стали учасниками обласних конкурсів наукового товариства Малої академії. Проект «Дослідження орнітофауни  околиць с. Каленики» відзначений Дипломом на ІІ Всеукраїнському конкурсі «Юний дослідник», що відбувся в м. Києві в травні 2007 р.

 

Досвід вивчала методист природничо-математичного
відділу ПОІППО І.Козак

 

 

 

 

 

Відповідальна за зміст сторінки О.К.Марченко
Останнє оновлення 19.10.2010

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.