Система Orphus

Всеукраїнська науково-практична конференція

Всеукраїнська науково-практична конференція «Впровадження інноваційних технологій в організацію забезпечення навчальною літературою закладів освіти»

3-5 квітня 2009 року Полтавським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського та Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Впровадження інноваційних технологій в організацію забезпечення навчальною літературою закладів освіти».

У ході конференції було  вивчено досвід Полтавської області у створенні системи електронного обліку навчальної літератури шляхом застосування створеної в ПОІППО програми «Шкільний підручник» (відповідно до ухвали Вченої ради Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України), а також обговорено проблеми, що виникають у методистів управлінь і відділів освіти та бібліотекарів загальноосвітніх навчальних закладів при  використанні комп’ютерних технологій.

Учасники конференції:

- представникиІнституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки України;

- відповідальні працівники Головних управлінь освіти і науки обласних державних адміністрацій та Міністерства освіти і науки АР Крим;

- методисти з бібліотечних фондів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти;

- методисти з бібліотечних фондів відділів освіти районних(міських)  держадміністрацій Полтавської, Рівненської, Херсонської, Хмельницької областей та м. Суми;

- бібліотекарі загальноосвітніх навчальних закладів Полтавської області та бібліотекар ЗОШ № 216 м. Києва.

Очікувані результати: упровадити єдину систему роботи з фондами навчальної літератури та протягом 2009-2010 рр. перейти на електронну форму обліку; виробити загальні вимоги до формування  аналітично-статистичних даних по забезпеченню навчальною літературою.

На конференції обговорювалися питання:

1. Актуальність упровадження єдиної системи обліку навчальної літератури.

2. Стандарти комп'ютерної грамотності шкільних бібліотекарів і методистів з бібліотечних фондів.

3. Упровадження програми електронного обліку навчальної літератури: проблеми та перспективи.

4. Програмні засоби, що використовуються в роботі шкільних бібліотек, проблеми їх придбання та особливості використання, зокрема у бібліотеках  сільських  шкіл.

5. Проблеми, що виникають у бібліотекарів загальноосвітніх закладів та методистів у роботі з фондами навчальної літератури.

6. Недосконалість нормативно-правової бази щодо організації методичної роботи управлінь та відділів освіти з питань забезпечення навчальною літературою.

7. Потреба в новому, відповідному до вимог часу, положенні про бібліотеки навчальних закладів з чітким визначенням статусу, посадового окладу та посадових обов’язків бібліотекарів.

Зазначені питання були основою більшості доповідей та виступів на конференції  (4 доповіді та 16 виступів).

Під час проведення конференції було організовано практикум-тренінг для ознайомлення з програмою електронного обліку «Шкільний підручник» та зі статистично-аналітичними таблицями, що діють в Полтавській області та забезпечують електронний варіант роботи з бібліотечними фондами.

Було проведено засідання круглого столу  на тему: «Проблеми та перспективи використання сучасного технічного та програмного забезпечення у роботі шкільних бібліотек».

За результатами проведення конференції було схвалено досвід Полтавської області і, зокрема  ПОІППО, у створенні системи електронного обліку навчальної літератури шляхом  застосування програми «Шкільний підручник», розглянуто досвід роботи щодо впровадження комп’ютерних технологій в організацію забезпечення навчальною літературою закладів освіти Донецької та Тернопільської областей.

У рішенні конференції зазначається, що питання впровадження інноваційних технологій в організацію забезпечення навчальною літературою закладів освіти України, зокрема загальноосвітніх навчальних закладів, залишається актуальним. Облік навчальної літератури та формування аналітично-статичних даних потребує докорінних змін. Сьогодні назріла необхідність використання комп’ютерних технологій у роботі методистів з бібліотечних фондів та бібліотекарів навчальних закладів.

Учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції "Впровадження інноваційних технологій в організацію забезпечення навчальною літературою закладів освіти України" вважають за доцільне:

1. Вивчити та поширити досвід управлінь, відділів та закладів освіти України у створенні програм електронного обліку навчальної літератури та створення комплексів автоматизації обліку загального фондів шкільних бібліотек.

2. Упровадити у мережі шкільних бібліотек України єдину систему роботи з фондами навчальної літератури та протягом 2009-2010 рр. перейти на електронну форму обліку навчальної літератури.

3. Розробити загальні вимоги до формування  аналітично-статистичних даних щодо забезпечення закладів освіти України навчальною літературою.

Відповідальна за зміст сторінки О.О.Деменко
Останне оновлення 27.04.2009

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.