Система Orphus

Галерея педагогічного досвіду: Путря Ганна Іванівна

Прізвище, ім’я по батькові: Путря Ганна Іванівна

Рік народження: 29.03.1952 р.
Освіта: вища
Фах: учитель фізичної культури
Звання, нагороди: «Учитель-методист», значок «Відмінник освіти України», Премія Верховної Ради України, грамоти Міністерства освіти і науки України, Почесна Грамота обласної ради, управління освіти і науки облдержадміністрації, Почесна Грамота райдержадміністрації, грамота районного відділу освіти і науки
Посада: учитель фізичної культури
Педагогічний стаж: – 35 років

Адреса досвіду:
Зіньківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №1,
вул.Комунарська 62,
м. Зіньків
Полтавська область
тел. 8-05353-3-11-65

Тема досвіду: «Використання нестандартного обладнання під час формування здорового способу життя на уроках фізичної культури та у позакласній роботі»

Мета досвіду: розвиток фізичних якостей учнів на уроках фізичної культури

Анотація досвіду:

У Зіньківській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 1 постійно, протягом багатьох років, проводиться значна робота спрямована на зміцнення здоров'я та поліпшення фізичного розвитку учнів.

З ініціативи Ганни Іванівни створена комплексна програма «Здоров'я», яка успішно діє не тільки в школі, а впроваджується в інших школах району та області. З цією метою, спільними зусиллями вчителів, батьків, учнів, при підтримці спонсорських організацій, у школі створено належну навчальну та матеріально-спортивну базу, що дає змогу проводити уроки з фізичної культури по всіх розділах програми, а також проводити масові спортивні заходи з одночасною участю в них всіх учнів школи, організовувати рухливі перерви та ігри на свіжому повітрі для груп продовженого дня.

На сьогодні школа має два обладнаних нестандартним обладнанням спортивних зали, тренажерний зал, клас хореографії, кімнату для занять настільним тенісом. Спортивний комплекс школи розміщений на території двох гектарів, включає в себе бігову доріжку, 3 баскетбольні, 2 волейбольні, 3 гандбольні майданчики, футбольне поле, гімнастичне містечко, універсальну яму для стрибків, тирсову доріжку та інше нестандартне обладнання. Варто зазначити, що більше 80% усього обладнання виготовлено власними силами із залученням батьків та шефів.

Систематична і цілеспрямована робота вчителя фізичної культури Путрі Г.І. та її колег на уроках фізичної культури та під час проведення спортивно-масових заходів позитивно вплинула на фізичний розвиток учнів. Більше 80% учнів мають високий рівень розвитку. Зросла зацікавленість дітей до постійних занять фізичними вправами в позаурочний час, підвищилась їх активність під час проведення оздоровчих та масових спортивних заходів.

З метою збільшення рухової активності учнів та покращення рухових якостей учнів, з ініціативи Путрі Г.І., введено 3-й урок фізкультури у всіх класах.

Ганна Іванівна проводить роздільне навчання для хлопців і дівчат за рахунок спарювання уроків, починаючи з 5 класу.

Вчителька неодноразово проводила відкриті уроки для вчителів району, області, підготувала друковані матеріали з питань планування навчально-виховного процесу з фізичної культури та здоров'я, а також методичні розробки з різноманітних напрямків спортивно-масової та оздоровчої роботи. Всі учні школи мають паспорт здоров'я.

У школі працює широка мережа спортивних секцій та оздоровчих груп. Вихованці Ганни Іванівни є неодноразовими переможцями та призерами районних, обласних та Всеукраїнських спортивних змагань.

Однією з найефективніших форм роботи вчителя є проведення масових спортивних змагань, свят, оглядів, днів здоров'я. Ганна Іванівна спланувала спортивно-масові заходи так, що кожен учень школи приймає участь не менше 2-4 раз на місяць у спортивних змаганнях, які проводяться в школі. Традиційними і особливо поширеними стали такі спортивні свята, як «Огляд фізичної підготовки юнаків», «Старти надій», «Веселі старти», фізкультурно-оздоровчий патріотичний комплекс школярів «Козацький гарт», спортивні ігри з різних видів спорту.

Значну увагу вчителька приділяє учням віднесених за станом здоров'я до спеціальної медичної групи. Три рази на тиждень для них проводяться заняття за спеціальною програмою, що позитивно сприяє поступовому переходу їх до підготовчої та основної медичної групи.

У 2002 та у 2004 роках, Зінківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 1 була призером Всеукраїнського конкурсу на кращу матеріально-спортивну базу та організацію оздоровчої та спортивно-масової роботи шкіл України. З 1999 року школа є член Європейської мережі шкіл сприяння здоров'я. 46 випускників школи вибрали професію вчителя фізичної культури.

36 років Ганна Іванівна очолює районне методичне об'єднання вчителів фізичної культури. Щорічно бере участь у різноманітних обласних та Всеукраїнських семінарах з питань фізичного виховання.

Путря Г.І. член обласної спеціальної дослідницької групи з проблеми «Методичне забезпечення предмета «Фізичної культури», співпрацює з НОК України в освітньому проекті «Олімпійська педагогіка у системі навчально-виховної роботи загальноосвітніх навчальних закладів України». Путря Ганна Іванівна має вищу кваліфікаційну категорію та звання «Учитель-методист». Нагороджена грамотами Міністерства освіти і науки України, Почесною грамотою обласної ради, управління освіти і науки облдержадміністрації, нагороджена значком «Відмінник освіти України». У 2008 році, за високу організацію спортивно-масової роботи в школі та високий рівень розвитку фізичних якостей учнів, Путря Ганна Іванівна нагороджена Премією Верховної Ради України.

Матеріали досвіду:

1. Система роботи вчителя фізичної культури Путрі Ганни Іванівни за проблемою: «Використання нестандартного обладнання під час формування здорового способу життя на уроках фізичної культури та у позакласній роботі» Завантажити (DOC, 240 Kб)

Досвід вивчив методист відділу методики виховання ПОІППО Кирієнко М.І.

Відповідальна за зміст сторінки О.К.Марченко
Останнє оновлення 29.01.2009

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.