Система Orphus

Картка обліку об’єктів ГПД: Куценко Ніна Михайлівна

kutsenko

Прізвище, ім'я по батькові: Куценко Ніна Михайлівна

Рік народження: 1971

Освіта: вища

Фах: фізичне виховання

Звання, нагороди: «Вчитель-методист». Грамота

Полтавської обласної державної адміністрації (2005),

грамота відділу освіти Зіньківської районної державної

адміністрації відділу освіти(2011). Переможець

обласного конкурсу «Учитель року - 2005» у номінації

«Фізична культура»

Посада: вчитель фізичної культури

Педагогічний стаж: 22 років

Адреса досвіду: Опішнянська спеціалізована школа І – ІІІ

ступенів, вул.Леніна, 18 , Зіньківського району

Полтавської області, тел.роб.(05353) 42-187

Тема досвіду: «Формування здорового

способу життя засобами інноваційних форм і

методів фізичного виховання».

Анотація досвіду: Для ефективної реалізації змісту програми фізичної культури Ніна Михайлівна використовує інноваційні технології, методи і прийоми навчання: елементи шейпінгу, ігрові форми, інтерактивні методи, бо саме вони впливають на внутрішню сутність людини, її духовність, емоційність.

Учителька рекомендує учням робочий день починати із ранкової зарядки як одного із засобів стати здоровим, сильним, спритним, красивим.

Ніна Михайлівна переконана , що підвищенню інтересу школярів до уроків фізичної культури сприяють також нестандартні методи проведення уроків: урок-змагання, урок-гра, урок-естафета, урок-подорож тощо.

Використання інноваційних форм і методів на уроках фізичного виховання дають змогу підвищувати якісний рівень знань та вмінь учнів, покращуючи показники їхнього фізичного розвитку.

Готуючись до проведення уроків, враховує і передбачає фізичний стан класу, здійснює особистісно зорієнтований підхід до навчання учнів. Особливу увагу на уроках фізкультури Ніна Михайлівна приділяє дітям із послабленим здоров’ям. З цією метою використовує комплексно-лікувальну профілактичну програму, яка включає загальні вправи для розвитку дихання, самомасажу, вправи для очей, вправи для розслаблення, які запобігають усуненню стресів, покращують фізичний стан школярів. Більшість уроків проводить на свіжому повітрі, що забезпечує зміцнення здоров’я, хороший фізичний розвиток дітей.

Ніна Михайлівна розробила картотеку комплексів загальнорозвиваючих і спеціальних вправ, ігор, естафет по всіх розділах навчальної програми з фізкультури, де зібрані матеріали по методиці навчання, спеціальним підготовчим вправам.

Велику увагу приділяє домашнім завданням, які є однією з важливих умов підвищення обсягу рухової активності учнів, поліпшення їхньої фізичної підготовленості.

З метою пропаганди здорового способу життя у школі оформлені і поновлюються інформаційні стенди, на яких розміщено відомості з техніки безпеки, графік роботи секцій; фотостенди - про результативність спортивно-масової та оздоровчої роботи.

Саме інноваційна система фізичного виховання з використанням нетрадиційних форм та методів фізичного виховання, та різних технологій забезпечує ефективне формування у школярів позитивної мотивації до здорового способу життя.

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.