Система Orphus

Галерея педагогічного досвіду: Савастеєнко Володимир Володимирович

sa300Прізвище, ім’я, по батькові: Савастеєнко Володимир Володимирович

Рік народження: 1960 р.

Освіта: вища

Фах: учитель російської мови і літератури

Звання, нагороди: грамоти міського відділу освіти, обласного управління освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації

Посада: учитель російської мови та світової літератури, заступник директора з виховної роботи

Педагогічний стаж: 26 років

Адреса досвіду: Миргородська гімназія імені Т.Г Шевченка Миргородської міської ради Полтавської області, вул. Гоголя, 90, м. Миргород; 37600; тел.5-25-02; ket-tor01 @ yandex.ru

Тема досвіду: Застосування графічних організаторів навчального матеріалу на уроках світової літератури

Анотація досвіду: Актуальність досвіду полягає у продуктивному застосуванні сучасного інструментарію створення навчальних матеріалів для розвитку критичного мислення учнів у процесі викладання словесності.

Оскільки сприйняття на слух обмежує можливості розуміння та обробки інформації, вміння орієнтуватися в інформаційному просторі, а найбільш розвинутою є візуальна увага, В.В.Савастеєнко пропонує для застосування саме технологію використання візуальних або графічних організаторів навчання для формування критичного мислення. Технологія спрямована на розвиток уміння працювати з інформацією у процесі читання й письма, тому головна роль в ній належить тексту.

До залучення технологій візуальних (графічних) організаторів на уроках світової літератури В.В.Савастеєнка спонукало бажання урізноманітнити форми інтерактивної діяльності учнів, бажання розвивати аналітичне та критичне мислення за допомогою побудови різноманітних схем, графіків, діаграм.

Автор запропонував чимало прикладів застосування деяких прийомів візуалізації саме під час проведення уроків світової літератури. У підготовленому ним науково-методичному посібнику «Застосування графічних організаторів навчального матеріалу на уроках світової літератури» передбачено низку прийомів і методів роботи з навчальним текстом, а також рекомендацій щодо їх використання на кожній із трьох стадій уроку світової літератури за технологією АНКМ.

Візуальні організатори спонукають кожного школяра самостійно здобувати та використовувати набуті знання на практиці, аналізувати, порівнювати, а також складати глибокі за змістом і досконалі за формою висловлювання. Графічні організатори дають можливість учителям побачити, що учні вже знають і вміють, допомагають опиратися на ці знання й уміння, аналізувати помилки та виправляти їх.

Досвід В.В.Савастеєнка вивчено та узагальнено міським методичним кабінетом. Схвалено радою Миргородського міського методичного кабінету, центром координації діяльності методичних служб та відділом гуманітарних дисциплін Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського.

Інформація про використання досвіду: рекомендовано для використання в роботі вчителів світової літератури, російської мови, української мови та літератури, на курсах при ПОІППО, семінарах тощо.

Додаток: Савастеєнко В.В.Застосування графічних організаторів навчального матеріалу на уроках світової літератури (завантажити)

   Досвід представила
методист відділу гуманітарних дисциплін ПОІППО
В.В.Чирка

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.