Система Orphus

Засідання спеціальної дослідницької групи «Філософія у школі» (25 квітня 2014 року, м.Полтава)

25 квітня 2014 р. на базі Полтавської гімназії №31 відбулося засідання обласної спеціальної дослідницької групи ПОІППО «Філософія в школі». Тема засідання: «Філософія для дітей» М.Ліпмана як ефективна педагогічна технологія: досвід використання у Полтавській гімназії №31» (завантажити програму засідання).

Упровадженням у навчально-виховний процес програми професора Метью Ліпмана «Філософія для дітей» Полтавська гімназія №31 займається ще із 1996 року. Спершу програма викладалась як окремий спецкурс за рахунок варіативної складової, згодом, у зв’язку зі скороченням годин, – як альтернативна форма проведення виховних годин.

У 2013 році члени обласної СДГ «Філософія в школі» вже мали можливість познайомитися із результатами 17-річного досвіду гімназії з упровадження даного курсу – для викладачів ПОІППО та вчителів області було проведено три відкритих уроки: «Я і мій характер» (вчитель О.П.Кривенко, 3 клас), «Добро і зло: твій вибір» (вчитель Л.В.Піддубна, 4 клас), «Шлях до успіху» (вчитель Т.М.Яцун, 9 клас).

Цього року педагогічний колектив гімназії запропонував на розгляд свій методичний доробок – із презентацією «Курс «Філософія для дітей» в школі. Його спрямованість на розвиток та формування особистості учня, його інтелектуальних здібностей, творчого мислення» перед учасниками виступила заступник директора з НВР І.П.Міщенко. Із різноманітністю тематики позакласних виховних годин та видами роботи з учнями присутніх ознайомила вчитель початкових класів Л.В.Піддубна.

Під час практичної частини заходу члени СДГ відвідали відкриту класну годину «Доброта – краса душі людської» (3 – Б клас, вчитель Федотова І.І.), а також самі взяли участь у грі «В одній зв’язці» та «Магазин однієї покупки».

Під час обміну думками учасники СДГ поділились враженнями та визначились із напрямками роботи у другому півріччі 2014 року.

Усі презентації та методичні рекомендації (загальна структура занять з елементами курсу «Філософія для дітей», питання для філософської дискусії на виховних годинах за окремою тематикою та перелік тем для обговорення на виховних годинах з елементами філософських дискусій, розподілених за віком учнів) у роздрукованому й електронному вигляді були надані гімназією учасникам засідання для більш детального ознайомлення та використання у роботі.

 

DSC 5788   DSC 5815   DSC 5817   DSC 5826   DSC 5872   DSC 5880   DSC 5883

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.