П'ятниця, 16 січня 2015 11:35

Передовий педагогічний досвід: Семенко Микола Семенович

Автор 
Оцініть матеріал!
(0 голосів)

semenko300Прізвище ім'я побатькові: Семенко Микола Семенович

Освіта: вища, Полтавський педагогічний інститут

Звання, нагороди: нагороджений грамотою Полтавської обласної державної адміністрації у 2011році.

Адреса досвіду: Полтавська область, м. Лохвиця вул.. Шевченка,27 тел 3-14-30

Преорітетний напрямок роботи:

Методика проведення позаурочної роботи із студентами училища з метою зацікавлення їх до вивчення математики, організація підготовки та участі дітей у плануванні міроприємств тижня математики в навчальному закладі.

Наш навчальний заклад декілька років тому відмітив своє 75-річчя. І має багато хороших традицій, серед яких проведення щороку предметних тижнів, не лише з медичних фахових дисциплін, а і загальноосвітніх.

Я більш детально зупинюсь на методиці підготовки і проведення тижня математики у Лохвицькому медичному училищі.

   Мета проведення тижня :

 • розвивати творчі здібності студентів, зацікавлювати їх шляхом підвищення розумової діяльності ;
 • розвивати логічне мислення, просторову уяву;
 • творче відношення до вивчення предмету .
  • 1-й день – ознайомлення із планом тижня математики, конкурс математичних газет;
  • 2-й день – конкурс виготовлених студентами моделей при розв'язуванні геометричних задач;
  • 3-й день – конкурс комп'ютерних презентацій, створених за допомогою програмного забезпечення Microsoft Power Point ;
  • 4-й день - математична олімпіада ;
  • 5-й день – математичний вечір, підведення підсумків тижня математики

Математику студенти училища вивчають на першому та другому курсах. Тому для зацікавлення дітей у більш глибокому вивченні предмету працюють два математичні гуртки . Без роботи яких тиждень математики проводити досить складно.

Члени гуртків разом із керівником ведуть тривалу підготовчу роботу по плануванню проведення міроприємств тижня:

Ознайомлюючи студентів училища із планом тижня математики обов'язково озвучуємо його тему. Зокрема: „Видатні математики сучасності”, „Відомі математики, інженери, конструктори Полтавщини”, „Сучасна математична наука і прогрес” та інші.

Для проведення конкурсу математичних газет редколегії кожної з груп, які приймали участь у конкурсі , пропонується обов'язкове висвітлення конкретних питань у відповідності з темою тижня . А також пропонується складання математичних кросвордів.

При розгляді результатів конкурсу, окрім змісту газети, враховується її естетичне оформлення.

Конкурс геометричних моделей готують члени гуртка під керівництвом викладача, підбираючи саме ті задачі, розв'язавши які, студенти зможуть не лише описати розв'язування , а й виготовити геометричну модель.

Найбільш доцільно використати задачі з тем: „Відстань від точки до площини”, „Відстань між площинами”, „Призма”, „Паралелепіпед”, „Піраміда”, „Циліндр”, „Конус” та інші .

Задачі потрібно підбирати з такими числовими значеннями щоб макети були вистою не меншою 20см та не більше 35-40 см.

Специфіка викладання математики обумовлена контингентом студентів. В училищі навчаються в основному дівчата. Для більшості з них не виникає складності у створенні комп'ютерних презентацій . Теми до яких бажано  вказати, а саме: „Функції їх властивості і графіки” , „Тригонометричні функції”, „Похідна”, „Інтеграл”, тощо.

Більшість із розроблених презентацій згодом можна використати на зайняттях математики , кожному студенту вони доступні для перегляду, бо всі знаходяться в кабінеті математики і занесені до каталогу у якому вказано тему, прізвище автора та рік виготовлення.

Олімпіада з математики проводиться у два етапи. Перший етап –по групах для всіх бажаючих напередодні тижня математики, другий - для студентів переможців . Після проведення олімпіади на дошці оголошень училища вивішується „Математична блискавка” із результатами та прізвищами переможців.

Заключним етапом тижня математики є проведення математичного вечора. Для цього створюється журі, до якого доцільно включити викладачів і студентів старшокурсників.

Призерам в різних номінаціях вручаються грамоти і дипломи. Зразки яких розроблені раніше в конкурсах на краще оформлення грамоти, диплома знавця математики, ескізи були зображені в математичній газеті.

Вечір можна проводити у вигляді конкурсів знавців математики. Ведучі відкривають його та запрошують студентів прийняти участь у їх ході , підчас яких демонструються кращі презентаційні матеріали.

Всі, присутні на вечорі мають змогу ознайомитись із виставленими математичними моделями .

Визначаються переможці кращих кросвордів, зображених у математичних газетах.

Робота яку визнано кращою отримує почесне право наступного навчального року відкривати цей конкурс. А її редколегія входить до складу журі.

В ході підведення підсумків тижня визначають групу, яка є найбільш результативною учасницею проведених конкурсів та олімпіади.

Кількість запропонованих глядачам вечора вікторин та конкурсів залежить від того, скільки математичних презентацій демонструється у фіналі .

Результати тижня із прізвищами переможців наступного дня висвітлюються в „Математичній блискавці”.

Аналізуючи досвід проведення тижнів математики, видно , що вони стимулюють студентів до вивчення предмету Зацікавлюють їх у необхідності одержання математичних знань, переконують у тому , що в медицині математика відіграє важливу роль, допомагаючи розв'язувати складні ситуації. Готуючись та проводячи тиждень діти вчаться відповідальності , взаємодопомозі , вмінню орієнтуватись в нестандартних ситуаціях , пояснювати і обґрунтовувати свої думки , розвивати пам'ять, увагу. Перемога в конкурсних номінаціях підвищує самооцінку студентів , відчуття радості за досягнення поставленої мети .    

Читати 1181 разів Останнє редагування П'ятниця, 16 січня 2015 11:38

 


 Copyright © 2001-2019, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2019, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.