Система Orphus

Діяльність бібліотеки ПОІППО

6

Книжковий фонд бібліотеки становить 31 430 прим. літератури:
підручників для 1–11 класів ЗНЗ – 2 747 прим.;
матеріалів фонду авторських робіт вчителів області – 212 прим.;
довідково-інформаційної літератури – 275 прим.;
матеріалів на електронних носіях – 154 прим.;
літератури іноземними мовами (Література Британської Ради та Гете-Інституту) – 479 прим.

У фонді представлена література із суспільних та педагогічних наук, філософії, психології, соціології, історії, релігієзнавства, економіки, держави і права, мовознавства та літературознавства, мистецтвознавства тощо.

Фонд також репрезентує наукові публікації професорсько-викладацького складу ПОІППО за 2004-2013 роки (ксерокопії статей), кількість яких за останні три роки складає майже 800 примірників.

Підфонд «Літопис рідного краю» становить 511 прим.

Один із розділів підфонду краєзнавства Полтавщини представлений літературою, пов`язаною з нашим земляком, видатним математиком, механіком, педагогом Михайлом Васильовичем Остроградським, чиє ім`я носить наш інститут. У бібліотеці оформлена постійнодіюча книжкова виставка «Педагогічна спадщина М. В. Остроградського», зібрані архівні матеріали про життя і творчість видатного математика, генеалогія роду Остроградських, складено бібліографічний список праць М. Остроградського та публікацій про нього.

Загальний фонд бібліотеки розташований на 20 стелажах та у 24 книжкових шафах, що складає 504 метрополки, які розміщуються на 85 кв. м площі бібліотеки. Приміщення обладнане сучасними меблями, комп`ютерною технікою, затишним декором та квітами.

 

За 2012 рік обслуговано 5 тис. 370 користувачів інформації, з них:

– слухачів курсів – 3 тис. 587 осіб (на 1,3 % більше);

– вчителів, методистів – 1 тис. 719 осіб, з яких 153 особи – науковці;

– інших (студенти, учні, бібліотекарі) – 64 особи.

За 2012 рік видано 26 тис. 787 примірників навчальної літератури, з яких періодичні видання складають 2 тис. 515 прим., що на 531 прим. (26,7 %) більше, ніж у 2011 році. Книгозабезпеченість становить 5,6 (середня кількість книг, яка припадає на одного користувача). Обертаність фонду складає 0,8 (середня кількість книговидач, що припадає на одиницю фонду). Відповідно середня читаність складає 4,9 (середня кількість книг, видана одному користувачеві).

 За I півріччя 2014 року обслуговано 2207 користувачів інформації і видано 6019 примірників навчальної літератури, з яких періодичні видання складають 1 тис. 515 прим. Книгозабезпеченість становить 8.00 (середня кількість книг, яка припадає на одного користувача). Обертаність фонду складає 0,59 (середня кількість книговидач, що припадає на одиницю фонду). Відповідно середня читаність складає 4,8 (середня кількість книг, видана одному користувачеві).

 

 

 

 Основні види діяльності бібліотеки ПОІППО

1. Формування та збереження бібліотечних фондів

(вивчення складу фонду, аналіз відповідності його інформаційним потребам читачів, комплектування, інвентаризація фонду, заходи із збереження фонду).

2. Формування довідково-бібліографічного апарату бібліотеки

(формування електронного каталогу, складання бібліографічних баз даних, організація електронних бібліографічних картотек).

3. Інформаційно-бібліографічна та довідкова робота

(організація книжкових виставок, оформлення книжкових поличок до ювілейних та пам`ятних дат, складання тематичних рекомендаційних списків літератури, проведення «Дня інформації», виконання бібліографічних тематичних довідок).

4. Обслуговування користувачів інформації

(проведення бесід, книжкових оглядів літератури, надання бібліографічних консультацій, використання мережі Інтернет).

5. Робота щодо підвищення кваліфікації бібліотекарів

(участь у конференціях, семінарах, ознайомлення з фаховою літературою, використання кращого досвіду бібліотекарів області, України, зарубіжжя).

6. Організаційна робота

(щоденний статистичний облік роботи, підготовка звіту та плану роботи бібліотеки).

Відповідальна за зміст сторінки Т.Є.Курєнкова

Останнє оновлення 01.03.2013

 


 Copyright © 2001-2017, Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені М.В.Остроградського. Всі права застережені. 
Copyright © 2001-2017, Poltava Regional In-service Educator Training Institute. All rights reserved.